Są spowalniacze na Słowackiego

107

Mieszkańcy ul. Słowackiego w Obornikach Śl. nie mają chodnika, a niektórzy kierowcy na prostym odcinku drogi gnają jak szaleni. Oborniczanie wnioskowali o zamontowanie progu zwalniającego i… stało się!

Przypomnijmy, że pan Artur, mieszkaniec ul. Słowackiego, kilka tygodni temu zwrócił się do NOWej gazety trzebnickiej z prośbą o interwencję. Jak mówił, droga, którą można dojechać między innymi do Lubnowa, jest dość ruchliwaa co jakiś czas trafia się ktoś, kto robi sobie tu rajdy. Samochody się ścigają. – Jako mieszkańcy ul. J. Słowackiego nie czujemy się bezpiecznie. Rozmawialiśmy z obornickimi urzędnikami, zgłaszaliśmy problem. Zaznaczyliśmy także nasz fragment ulicy jako miejsce niebezpieczne na policyjnej mapie. Po tym fakcie widzieliśmy, jak policjanci raz stanęli i kontrolowali prędkość, ale to było incydentalne i w sumie nic nie dało – mówił pan Artur. Opowiedział również o wypadku, kiedy auto wypadło z drogi, a jego kierowca uciekł. Mieszkaniec ul. Słowackiego zaznaczył także, że na ulicy obowiązuje ograniczenie do 40km/h, ale mało kto go przestrzega.

 Andrzej Małkiewicz, kierownik wydziału inwestycji i remontów Urzędu Miejskiego w Obornikach Śl., zapewnił nas, że gmina już zakupiła komplet progów wraz z oznakowaniem – nakazującym jazdę maksymalnie 30 km/h. Całość kosztowała około 5 tys. zł i miała zostać zamontowana w ciągu kilku tygodni.

Tak się też stało. Nowe progi zamontowano bardzo szybko. Pan Artur przesłał nam zdjęcie nowych spowalniaczy i… podziękował za interwencję.

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here