Remont sparaliżował ruch na krajowej „piątce”, nawet półtorej godziny w korku

574

Pędzą objazdami?

Każdy, kto jechał choć raz „piątką”, wie jak niebezpieczną jest drogą. Na remontowanym właśnie fragmencie były ogromne koleiny. GDDKiA ogłaszając kosztowny remont chciała zadbać o bezpieczeństwo. Kiedy na nasz Facebook wrzuciliśmy ostrzeżenie o długim oczekiwaniu w korku, od razu pojawiły się pod nim komentarze.

Na wąskiej, powiatowej drodze ruch jest spory. Dwie ciężarówki ledwo mogą się wyminąć

Justyna Gawot::: Przecież te prace trwają już kilka tygodni… Mieszkam w miejscowości przez którą pojazdy omijają korek. Natężenie ruchu raz większe innym razem mniejsze, ale ta prędkość i te tiry.(!!!!) Wybierając się na spacer z dziećmi trzeba uzbroić się cierpliwość, nie mamy chodników to i na co dzień jest niebezpiecznie, a teraz to jakaś masakra! Strach wychodzić z domu! Mam nadzieję że kiedyś, ktoś pomyśli o naszym bezpieczeństwie i podejmie decyzję o zrobieniu chodników.

Sławek Szumiński::: Jadą jeden z drugim nie bacząc na ograniczenia, aż domy się trzęsą. Ciekawe kto zapłaci za popękane ściany, do drogi od budynku mam 7 m (pan Sławek dołączył również zdjęcie).

Paweł Kaźmierczak, szef Zarządu Dróg Powiatowych mówi, że rozwiązaniem, które już zostało zastosowane na niektórych drogach jest wstawienie zakazu ruchu pojazdów o dużym tonażu. Z drugiej strony takie rozwiązanie jest niepraktyczne, bo lokalnym firmom i mieszkańcom trzeba wydawać specjalne pozwolenia na jazdę po poszczególnych drogach. Poza tym, jak zaznaczył Paweł Kaźmierczak, nie wytyczono żadnego oficjalnego objazdu remontowanego fragmentu ani dla aut osobowych ani ciężarowych. Dyrektor zapowiedział, że pojedzie w teren i przyjrzy się sytuacji.

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here