Czy trzeba płacić na radę rodziców, ksero i wyprawkę?

252

Większość rodziców była już na spotkaniach, zebraniach w szkołach i przedszkolach swoich dzieci. Jak się okazuje, już na starcie roku szkolnego pojawia się wiele pytań, między innymi o funkcjonowanie świetlic i pobieranie opłat. Jakie składki rodzice muszą opłacać? Czy szkoła powinna przyjąć na świetlicę dziecko, którego rodzice nie pracują? Zapytaliśmy w kuratorium oświaty.

Początek roku szkolnego to nie tylko sporo zmian dla dzieci, ale i spore wydatki dla rodziców. Do naszej redakcji pisali i dzwonili rodzice, którzy chcieli się upewnić, jakie mają prawa. Jedna z mam zastanawiała się, czy szkoła może wymagać od niej potwierdzenia (z pieczątką) miejsca pracy. Jak mówiła, w szkole powiedziano jej, że świetlica jest tylko dla tych, którzy pracują. – A co z tymi rodzicami, którzy pracują w domach? – dopytywała.

Jakie jeszcze pytania mieli rodzice? Jak na wątpliwości odpowiada rzecznik kuratorium oświaty – o tym wszystkim przeczytasz w najnowszym wydaniu NOWej.

 

3 KOMENTARZY

  1. wynika z tego że nowa jest teraz rzecznikiem tych co nie potrafią się sami wysłowic i osobiście zapytac w różnych instytucjach o różne sprawy. ciekawe ilu jest takich ludzi w naszej gminie

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here