Dzika budowa. Ile kosztowała i jak zlecono prace?

2160
W poniedziałek, 28 sierpnia, nagle na placu przed Szkołą Podstawową nr 1, przy ul. Św. Jadwigi w Trzebnicy, pojawiła się koparka i ciężarówki, które zaczęły wywozić ziemię i gruz. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że prace zostały zlecone nagle i bez przetargu. Co więcej, plac nie był zabezpieczony, nie było ogrodzeń ani tablicy informacyjnej, a ciężarówki wjeżdżały na chodnik i ruchliwą ulicę zupełnie bez zabezpieczeń… 4 września do Trzebnicy przyjechała telewizja.

W szkole od kilku tygodni trwają prace remontowe. To efekt przetargów, które zostały ogłoszone na początku wakacji. Jak pisaliśmy, wykonawcy nie dotrzymają jednak zaproponowanych w ofertach terminów i prace raczej nie zakończą się przed rozpoczęciem roku szkolnego.

Tymczasem w poniedziałek rano na plac przed szkołą wjechała koparka i zaczęto zrywać całą nawierzchnię. Do akcji wkroczyły też ciężarówki, jak się okazało z firmy Edwarda Cichosza, tej samej, która niedawno na zlecenie gminy zerwała parking przed SP nr 2. Wywrotki zaczęły wywozić ziemię i gruz, bocznym, tymczasowym wyjazdem, wjeżdżając wprost na chodnik i ruchliwą ulicę. Dodatkowo, wyjazd zasłania stojący na rogu budynek. Czytelnicy powiadomili naszą redakcję, że na budowie nie ma żadnych oznaczeń, ani tablic. Nie ma też ogrodzeń i nikt nie kieruje ruchem. Co więcej tych prac przetargi nie obejmowały. Kto zatem je zlecił i kto i za ile je wykonuje?

Kibic z własnej woli?

Gdy pojechaliśmy na miejsce, plac był już praktycznie zerwany. Z ziemi wystawały stare ceglaste fragmenty jakiejś budowli. Obok były stare kręgi kanalizacyjne, a na placu budowy uwijali się robotnicy. Zapytaliśmy co robią i z jakiej są firmy. Odpowiedzieli, że budują parking dla samochodów i autobusów i że są z firmy Pana Krzaka. Po chwili, zauważyliśmy, że właściciel firmy Marek Krzak instruuje kilku z nich. Zapytaliśmy więc, co takiego robi tutaj jego firma?

Czytaj na kolejnej stronie…

5 KOMENTARZY

  1. A czemu ten artykuł nie jest okrojony i dostępny tylko w wersji papierowej? Pytanie retoryczne. A tak swoją drogą termin goni więc trzeba sobie jakoś radzić – ŻYCIE. A NOWa ma SKANDAL i SZOK i DRAMAT i Bóg wie co jeszcze.

  2. Ludzie. Przecież firma Krzak robi wszystkie chodniki w naszym mieście. Może by tak pan/pani prokurator spojrzał na te prace i powiedział nam , dlaczego akurat ta „firma” dostaje intratne zlecenia?

  3. A co do rozstrzygnięć SKO. To nieporozumienie. Tez jest rozstrzygnięcie SKO w sprawie niezgodności wydawania przez Burmistrza „Panoramy Trzebnickiej”i co? Dalej jest „opłotkowa” kolportowana.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here