Przenieśli przystanek, zamknęli rynek

298

W zeszłym tygodniu przystąpiono do prac związanych z rewitalizacją żmigrodzkiego placu rynkowego. Ze względu na rozpoczynające się prace budowlane przystanek zlokalizowany na Placu Wojska Polskiego od 4 września zostanie przeniesiony na ul. Sportową (zatoka przy wieży ciśnień), a plac w centrum zostaje całkowicie zamknięty dla ruchu.

Przypomnijmy, że prace mają potrwać do połowy grudnia, a przeprowadza je Granit Dariusz Pylak ze Strzegomia, który wygrał przetarg z propozycją kwoty 2 mln 496 tys. zł za wykonanie zadania.

Dodajmy, że po remoncie plac ma się stać wielofunkcyjny. Przebudowana zostanie sama nawierzchnia placu i dróg oraz oświetlenie. Remont przewiduje budowę fontanny, elementów małej architektury i wykonanie nasadzeń roślin ozdobnych. Zaplanowano także zakup wyposażenia niezbędnego do organizacji plenerowych wystaw oraz imprez o charakterze kulturalnym, edukacyjnym, a także handlowym. Zakupionych zostanie 20 tablic wystawienniczych, pełnokolorowy, zewnętrzny wyświetlacz LED oraz mobilna scena wraz z agregatem prądotwórczym. Asfalt, którym pokryte są obecnie drogi w rynku zostanie zerwany, a w jego miejsce zostanie położona, zgodnie z zaleceniem konserwatora zabytków, granitowa kostka. Na rynek wróci także tradycyjny pręgierz, który stał jeszcze przed wojną. Zostanie zmieniona organizacja ruchu, o kilka zmniejszy się liczba miejsc parkingowych.

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here