Paliło się w domu mieszkalnym

294

Ta akcja strażaków wyglądała na bardzo poważną. Pod jeden z domów na ul. Spacerowej w Siemianicach podjechało aż 8 zastępów straży pożarnej.

Jak powiedział nam Dariusz Zajączkowski, rzecznik prasowy trzebnickich strażaków, zgłoszenie o pożarze w domu mieszkalnym, dotarło do jednostki w środę 20 września, o godz. 18.30. Bardzo szybko na miejscu znalazło się blisko 30 strażaków z 8 zastępów straży pożarnej. – Kiedy dotarliśmy na miejsce, okazało się, że pali się pomieszczenie kotłowni, a także elewacja na budynku mieszkalnym. Mieszkańcy domu już przed przybyciem służb wyszli na zewnątrz. Część strażaków oświetlała teren akcji. Odłączono prąd od budynku, a pożar ugaszono dwoma prądami wody skierowanymi na elewację i kotłownię – opisuje Dariusz Zajączkowski. Jak dodaje, mieszkańcy domu nie chcieli pomocy medycznej. Strażacy dogasili pożar i wynieśli nadpalone wyposażenie.

Jak mówi strażak, trzykrotny pomiar składu powietrza nie wykazał zawartości tlenku węgla i mieszkańcy mogli wrócić do domu. Cała akcja trwała do godz. 20.10.

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here