Gdzie będą lepsze drogi?

453

Potrzeby remontowe są ogromne, a pieniądze są ograniczone. Jak się okazało, gmina nie otrzymała dofinansowania na remonty 4 dróg i mimo odwołań nic już nie można w tej sprawie zrobić. Jak inna droga zostanie wyremontowana?

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej radni wprowadzali zmiany do budżetu. Jednymi z najważniejszych dla mieszkańców były zmiany związane z „przesunięciami” pieniędzy na remonty i budowę dróg.

Arkadiusz Kucharski dopytywał, dlaczego z budżetu znikają pieniądze przeznaczone na remont drogi Osola – Osolin. Jak zauważył, chodziło o kwotę 663 tys. zł

 „Zdejmujemy” te pieniądze, ponieważ nie dostaliśmy dotacji z PROW, inwestycja zostaje wykreślona z tegorocznego budżetu i nie ma sensu „mrozić” tych pieniędzy. Wniosek na dofinansowanie remontu tej drogi był jeden z naszych 4 wniosków, które zostały odrzucone – mówił burmistrz i wyjaśniał, że gmina się odwołała, ale niestety nic to nie dało. Zapowiedział także, że droga będzie zgłoszona do kolejnych naborów.
Jak tłumaczył Arkadiusz Poprawa, część „ściągniętych” pieniędzy zostanie przekazana na dokończenie inwestycji drogowej na ul. Parkowej w Obornikach Śl., a także wprowadzone do budżetu zostanie kolejne przedsięwzięcie – ul. Wierzbowa w Pęgowie.
– Tam mieszkańcy sami wykonali dokumentację remontu drogi – mówił burmistrz i podkreślał, że dla gminy to spore odciążenie finansowe. Dodał też, że remont tej drogi nie będzie tani, ponieważ jej położenie wymaga sporego nakładu prac. – Jest tam duży problem, bo droga nie jest prosta i równa, jest jakby takie siodło, w którym może stać woda. Nie ma możliwości zrobienia samej nawierzchni, trzeba dodatkowo wykonać kanalizację – wyjaśniał burmistrz.
Arkadiusz Kucharski dopytywał ilu mieszkańców mieszka na tej ulicy, bo gmina wyda na nią w ciągu dwóch lat około 700 tys. zł. Koszt oczywiście będzie uzależniony od kwoty, jaką uda się osiągnąć w przetargu.
Jak potwierdził burmistrz, droga w Pęgowie będzie remontowana za pieniądze z budżetu gminy.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here