Dolnośląskie Dożynki Wojewódzkie 2017 w Urazie (gmina Oborniki Śl.)

1377

Plony na dolnośląskiej ziemi zebrane, czas zacząć świętować! Już w najbliższą niedzielę Dożynki Wojewódzkie odbędą się w tym roku w Urazie w gminie Oborniki Śląskie. 

Dożynki rozpoczną się mszą św. o godz. 11 w kościele św. Michała Archanioła w Urazie. Następnie spod kościoła wyruszy barwny korowód z wieńcami dożynkowymi, któremu będzie towarzyszyła orkiestra dęta oraz przejazd zabytkowych traktorów.

Święto plonów odbędzie się w plenerze przy ul. Wołowskiej w Urazie, za remizą strażacką. Jednym z obrzędów dożynkowych, którego nie może zabraknąć jest misterium chleba.
To staropolski zwyczaj polegający na dzieleniu się poświęconym chlebem wypieczonym
z tegorocznych zbóż. Dożynkom tradycyjnie będzie towarzyszyć konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Na rozstawionych stoiskach odwiedzający będą mogli próbować regionalnych produktów.

Dożynki wojewódzkie są coroczną okazją do podziękowania za plony. Będziemy mieli okazję na własne oczy zobaczyć ogromny potencjał dolnośląskiej wsi. 

Imprezę poprowadzi Maciej Stajniak z Radia Eska. Na scenie odbędą się liczne występy artystyczne, wystąpią m.in. zespoły ludowe takie jak: Ale Babki z Czeszowa, Zespół Ludowy Ziemi Ścinawskiej oraz Sąsiadeczki z Dobroszyc. Mieszkańcom dawkę śmiechu zapewni kabaret Kopydłów, a gwiazdą wieczoru będzie Sheyla Bonnick Sound of Boney M. Tuż przed imprezą taneczną odbędzie się pokaz fajerwerków. Zabawa potrwa do samego rana!

1 KOMENTARZ

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here