Barwne kapelusze na spotkaniu seniorów

51

Kapelusz – to był znak rozpoznawczy uczestników żmigrodzkiej Senioriady. Seniorzy z kilku miejscowości wspólnie spędzili jedno z niedzielnych popołudni. Świetnie się przy tym bawili. A to za sprawą organizatora „Senioriady” – Stowarzyszenia Klubu Seniora „Humorek”.

W sobotę 9 września, przez Żmigród przeszła barwna parada. O godz. 15 z rynku do Zespołu Placówek Kultury wyruszyli seniorzy z kilku miejscowości, aby wspólnie świętować. Przemarsz odbywał się przy muzyce zespołu „Brzykowianie”. Znakiem rozpoznawczym seniorów były barwne kapelusze. Zofia Waścińska, prezes Stowarzyszenia Klubu Seniora „Humorek” podpatrzyła pomysł organizacji imprezy we Wrocławiu.

Do Żmigrodu przyjechali seniorzy z Rawicza, Trzebnicy, Obornik Śląskich, Korzeńska i oczywiście Żmigrodu.

Całą imprezę prowadził doskonale znany wszystkim żmigrodzianom Bogdan Syn. Na scenie wystąpiło wielu artystów, tych młodszych i starszych. Zaprezentowali się: zespół „Humorek”,  „Brzykowianie” z Trzebnicy i kabaret „To i Owo” z Obornik Śl. Przypomnijmy, że kabaret uświetniał już wiele gminnych imprez. Na koniec wystąpił zespół „Grodzisko” z Korzeńska.

Uczczono pamięć zmarłego w lipcu Kazimierza Olszewskiego, członka zespołu „Brzykowanie”, który był znaną postacią na żmigrodzkiej ziemi. Zespół wykonał jego ulubioną piosenkę.

Po występach seniorzy korzystali z poczęstunku, tańczyli i śpiewali wspólnie.

Jak mówią organizatorzy, nad sprawnym przebiegiem imprezy czuwali woluntariusze z Powiatowego Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, a przemarsz zabezpieczała straż pożarna oraz policja.

 

 

PODZIEL SIĘ
NOWa gazeta trzebnicka
Redakcja: ul. Armii Krajowej 2B 55-100 Trzebnica tel. 71.387-21-31 e-mail: redakcja@nowagazeta.pl

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here