Zajmują parkingi

266

Z prośbą o pomoc w zgłoszeniu problemu zalegającego na parkingu w Trzebnicy wraku nieużywanego auta, zgłosili się mieszkańcy.

Po tym, jak zobaczyłam informację w gazecie na temat wraku w Obornikach Śląskich, postanowiłam, że zadzwonię i zgłoszę nasz trzebnicki „problem”. Myślę, że teraz, kiedy tych miejsc parkingowych ciągle brakuje, to miejsca które od dłuższego czasu są niepotrzebnie zajmowane, powinno zostać zwolnione. Przy ul. Solnej, samochód już prawie zarósł trawą, jest nieużywany od długiego czasu – poinformowała mieszkanka.
Jak się okazało, trzebnicka Straż Miejska jest już poinformowana o sprawie, jednak przepisy ograniczają jej działanie w tym konkretnym wypadku.
W sprawie długotrwale nieużytkowanego pojazdu m-ki Mercedes pozostawionego na terenie gminnym przy ul. Kościelnej/ Solnej czynności zostały podjęte przez strażników w marcu br. (m.in. ustalono właściciela pojazdu, którego poinformowano o konieczności utrzymania pojazdu we właściwym stanie technicznym oraz pouczono o możliwych konsekwencjach porzucenia pojazdu). Ponieważ teren ten nie stanowi pasa drogi publicznej (nie jest to parking w rozumieniu przepisów prawa o ruchu drogowym) Straż Miejska w Trzebnicy nie ma możliwości zlecenia usunięcia tego pojazdu. Usunięcie pojazdu może nastąpić w trybie przepisów kodeksu cywilnego z pozwu właściciela terenu – poinformował komendant trzebnickiej Straży Miejskiej Krzysztof Zasieczny.

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here