Wakacyjne prace dobiegają końca

165

Od początku wakacji prowadzone są prace remontowe w szkołach gminy Wisznia Mała. Postęp prac w obiektach oświatowych wizytowała zastępca wójta Sławomira Misiura-Hermann. Podczas tegorocznych wakacji remontowane są trzy szkoły: w Krynicznie, Szewcach i Wiszni Małej.

Pierwszy dzwonek już niedługo

W Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Szewcach remont już zakończył się. Obejmował on malowanie ścian, sufitów, lamperii w korytarzu i wiatrołapie na parterze budynku. Pomalowana została również biblioteka, kuchnia i zmywalnia.

W Zespole Szkół w Krynicznie dobiega końca I etap modernizacji sanitariatów na parterze i I piętrze. Są już położone płytki ceramiczne na ścianach oraz glazura na podłodze. Pozostało jeszcze wyposażenie pomieszczeń w urządzenia sanitarne, armaturę sanitarną, zawieszenie luster na ścianach oraz nowych podajników ręczników i mydła. Sala gimnastyczna przeszła metamorfozę, podłoga lśni dzięki cyklinowaniu i lakierowaniu. Ściany sali gimnastycznej również odświeżono i pomalowano.

Nadal trwają intensywne prace remontowe w przyziemiu szkoły w Wiszni Małej. Zostały usunięte okładziny gipsowo – kartonowe, a w ich miejsce został nałożony nowy tynk renowacyjny. Dodatkowo zabudowano w ścianach rury centralnego ogrzewania. Do zakończenia prac pozostało wymalowanie ścian, położenie na posadzce wykładziny PCV oraz wymiana drzwi i oświetlenia. W remontowanej części szkoły zostało przystosowane również pomieszczenie dla pielęgniarki szkolnej.

Gmina Wisznia Mała każdego roku sukcesywnie odnawia użytkowane przez uczniów budynki. Dzięki temu każdy rok szkolny witają oni w odnowionych, komfortowych wnętrzach, co sprzyja także stałemu podnoszeniu jakości nauczania.

Drogi, drogi …

Dobra jakość dróg to wyzwanie dla każdej gminy. Staramy się sukcesywnie poprawiać stan dróg w naszej gminie by zwiększyć komfort i bezpieczeństwo kierowców oraz pieszych. Prace te są finansowane zarówno z budżetu gminy, środków zewnętrznych, jak i z funduszy sołeckich.

W ramach funduszu sołeckiego w okresie wakacyjnym zakończyliśmy przebudowę ulicy Lipowej w Ligocie Pięknej. Droga otrzymała nową nawierzchnię, zostały zrobione zjazdy do posesji oraz utwardzone pobocze.

Obecnie dobiega końca II etap przebudowy ul. Mienickiej w Strzeszowie. W tym roku została wykonana nowa nawierzchnia oraz chodnik z kostki betonowej. To jednak nie koniec prac na tej ulicy. III etap będzie realizowany w 2018 roku i obejmie budowę kolejnego chodnika oraz miejsc parkingowych przy kościele.

Mieszkańcy ul. Wierzbowej w Rogożu (w kierunku Szymanowa) mają powód do zadowolenia. Dobiega końca budowa drogi do ich domostw w ramach funduszu sołeckiego. Na drodze o szerokości 4 metrów została położona nawierzchnia asfaltowa oraz zostało wykonane pobocze wraz ze zjazdami do domów mieszkalnych.

Jeszcze w b.r. przy udziale funduszy sołeckich będzie realizowana przebudowa ulicy Ogrodowej w Krynicznie i ulicy Krętej w Piotrkowiczkach.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here