W szkołach trwają duże remonty

134

Niespełna miesiąc pozostał do rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Niemal w każdej placówce oświatowej trwają teraz prace remontowe: jedne większe, a inne tylko kosmetyczne. Na jakie niespodzianki od września mogą liczyć uczniowie?

Jak podaje Urząd Miejski w Obornikach Śl., w większości szkół trwają własnie remonty. Do niektórych gmina uzyskała dofinansowanie, (z RPO na projekty termomodernizacyjne, ze środków ministerialnych), a za inne płaci w całości ze swojego budżetu.

Prowadzona jest także budowa żłobka miejskiego, który ma kosztować 5 mln zł. Przypomnijmy, że gmina otrzymała 1 mln 350 tys. zł  z Ministerstwa Polityki Społecznej z Programu „Maluch”. W nowej placówce będzie aż 135 miejsc dla maluchów, co powinno w znacznym stopniu pokryć zapotrzebowanie na miejsca dla najmłodszych oborniczan. Parterowy żłobek ma mieć powierzchnię 1460 mkw Co ważne, placówka będzie przystosowana do potrzeb dzieci niepełnosprawnych. Nowy obiekt ma zostać oddany do użytku na koniec roku, a w tej chwili, jak mówią urzędnicy, postawione zostały ściany pierwszej kondygnacji i kładziony jest strop.

O remoncie w Szkole Podstawowej nr 2 w Obornikach Śl. pisaliśmy już kilka tygodni temu. Przy okazji apelowaliśmy do rodziców, aby pilnowali, czy dzieci nie wchodzą na teren budowy. Do tej pory w budynku została wymieniona instalacja C.O., niedługo montowane będą grzejniki, wykonywane są naprawy tynkarskie wewnątrz budynku oraz malowanie ścian, remontowane są toalety szkolne, a na niższej części budynku wykonano już nową elewację. Jeszcze kilka tygodni i budynek szkoły przywita uczniów nową elewacją. Przypomnijmy, że przed przetargiem na remont, prace w tej szkole podzielono na dwa zadania. Pierwsze, związane z elewacją, za kwotę 418 200 zł wykonuje ROB-BUD Robert Kaczmarzyk z Bielawy. Drugie – z wymianą instalacji centralnego ogrzewania – za 270 600 zł jest realizowane przez PUH M-BUD Marcin Pyczak z Obornik Śl.

Gimnazjum Publicznym w Obornikach Śląskich, które już niebawem stanie się SP nr 1, rozwiązywany jest właśnie problem, z którym placówka borykała się od dłuższego czasu. Jak poinformowali urzędnicy, trwa wymiana pokrycia dachowego z blachodachówki na pokrycie z papy termozgrzewalnej na deskowaniu z płyt OSB wraz z naprawą rynien na hali. Tak jak zapowiadała podczas spotkań z rodzicami dyrektor szkoły, Jadwiga Grekulińska, dla najmłodszych uczniów są już przygotowywane pomieszczenia świetlicowe. W sumie będzie ich 3. Z części będą korzystać maluchy, a z drugiej starsi uczniowie. Koszt przygotowania pomieszczeń to 95 tys. zł. Dodatkowo, na uczniów będą czekały nowe szafki. Ich koszt to około 17 tys. zł.

Poza tym, w Przedszkolu Publicznym w Pęgowie wymalowano ściany (za 9,7 tys. zł), wcześniej wymieniono dach.

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here