Trwa usuwanie poburzowych uszkodzeń

65

Przechodzące w ostatnich tygodniach nad całą Polską nawałnice, które niosły ze sobą huraganowe wiatry i nagłe załamania pogody, nie ominęły również powiatu trzebnickiego. ponad tydzień po owych wydarzeniach strażacy nadal usuwają skutki pogodowych zdarzeń.

Jak poinformował nas rzecznik prasowy powiatowej straży pożarnej w Trzebnicy, Dariusz Zajączkowski, w ciągu ostatniego tygodnia strażacy otrzymali około 30 meldunków związanych z połamanymi drzewami i konarami, które nadwyrężone przez silne wiatry i deszcz dopiero teraz łamią się i zalegają na drogach czy prywatnych posesjach.

Okazuje się, że w czasie burz, które przeszły nad powiatem trzebnickim w dniach 10-12 sierpnia najbardziej ucierpiały gminy Żmigród i Oborniki Śląskie i to właśnie z miejscowości w tych dwóch gminach ratownicy do tej pory otrzymują najwięcej zgłoszeń, które dotyczą poburzonych skutków.

Strażacy podkreślają ponadto, że na bieżąco reagują na wszelkie tego typu wezwania, dbając o bezpieczeństwo mieszkańców i kierowców.

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here