Siemianicki Festiwal

148

Wyśmienite nastroje towarzyszyły mieszkańcom biorącym udział w sobotnim Festiwalu w Siemianicach. Muzyka i dobre jedzenie zawsze sprzyjają atmosferze relaksu i wspólnoty.

W sobotnie popołudnie 20 sierpnia, na placu dożynkowym w Siemianicach było gwarno, barwnie i wesoło. Była to już 6 edycja Festiwalu przygotowanego przez Sołtysa, Radę Sołecką i Stowarzyszenie Siemianicki Klub Sportowy Plażowicze. Pogoda nie zawiodła, a to ona często decyduje o sukcesie imprezy plenerowej.

Kramiki z zabawkami, balony i wata cukrowa przyciągały najmłodszych, wywołując szczery uśmiech na ich buziach. Dzieci z zapałem brały udział w konkursach przeprowadzanych przez Kasię Machnik. Niemałym powodzeniem cieszył się namiot w którym Aneta Merder, Agnieszka Cierpińska i Emilia Szatan, mieszkanki Siemianic zorganizowały malowanie dziecięcych twarzy oraz czesanie warkoczy. Wymalowane buzie zawsze sprawiają dużą frajdę najmłodszym.

Zwyciężczynie najsmaczniejszych szarlotek

  Pokaz swoich umiejętności wokalnych zaprezentowały dwa lokalne zespoły ludowe: Kapela Janka Boduszka z Siemianic oraz Zespół Śpiewaczy Malwy z Kuraszkowa. Boduszki z Siemianic z okazji 35-lecia otrzymały tort wykonany przez Panią Anetę.

  Ważnym punktem programu był konkurs na najsmaczniejszą szarlotkę. Pięcioosobowe jury w tym trudnym wyborze pierwsze miejsce przyznało Magdalenie Małek, natomiast drugie i trzecie miejsce zajęły Panie Angelika Augustyniak oraz Dominika Nahotko. Atrakcyjne nagrody dla zwycięzców ufundowała firma PPUH CLAUDIE design Klaudia Pienio oraz Sołtys wraz z Radą Sołecką.

  Gwarantem dobrej zabawy jest również udział i zaangażowanie mieszkańców. To dzięki nim można było skosztować domowego żurku, bigosu czy pieczonej kiełbasy.

  Z powodów niezależnych od organizatorów nie dojechały dmuchańce oraz OSP z Obornik Śląskich. Nie przeszkodziło to jednak dobrej zabawie, która trwała do późnych godzin nocnych przy muzyce Zespołu Uniwersalni.

 

1 KOMENTARZ

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here