Pyszne pikniki

258

W ostatnim czasie na terenie gminy Prusice odbyło się kilka ciekawych imprez. W Skokowej i w Budziczu można było na przykład zajadać się przepysznymi ciastami.

W ubiegły weekend do konkursu na „Najlepsze Skokowskie Ciasto z owocami leśnymi” podczas III Pikniku Rodzinnego w Skokowej zgłoszono 15 pięknych i pysznych ciast.

Najlepszym skokowskim ciastem został wybrany tort czekoladowy z malinami autorstwa Iwony Kiepul. II miejsce zajęła „Otchłań lasu”Małgorzaty i Waldemara Żuk, a na III miejscu uplasował się tort jagodowy z malinami i jagodami Magdaleny Gryz.

Autorzy pozostałych ciast  otrzymali wyróżnienia: Edyta Rzepka, Beata Gaczyńska, Marlena Kłysz, Beata Marticke, Agata Pawlak, Dorota Motyka, Joanna Korzeniowska, Wanda Bandrowicz, Krystyna Wiśniewska, Ewa Steliga, Kazimiera Makówka i Bożena Moskal.

Fundatorami nagród w konkursie był Burmistrz Miasta i Gminy Prusice i Stowarzyszenie LGD Kraina Wzgórz Trzebnickich.

Również w Budziczu 5 sierpnia można było spróbować pysznych, domowych ciast. W konkursie na najlepszy sernik, w którym nagrody ufundowało Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Kraina Wzgórz Trzebnickich, pierwsze miejsce zajęła Pani Małgorzata Bieżyńska za ciasto „sernik z malinami”.

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here