Powstanie świetlica

152

Na początku sierpnia został ogłoszony długo oczekiwany przetarg na budowę świetlicy wiejskiej w Księginicach.

To ważna dla mieszkańców  inwestycja,  przede wszystkim dlatego, że w Księginicach obecnie nie ma takiego miejsca, w którym można byłoby się spotkać lub zorganizować na przykład sołecką imprezę, bez względu na pogodę. Kiedyś na terenie miejscowości istniały obiekty tego typu, jednak od dłuższego czasu głównym miejscem spotkań i integracji mieszkańców stało się boisko sportowe.

Inwestycja ma na calu zaspokojenie potrzeb wszystkich mieszkańców miejscowości. Świetlica stanie się, miejscem organizacji szkoleń, zebrań wiejskich oraz różnego rodzaju imprez i spotkań integracyjnych. Powstanie miejsce spotkań, które przyczyni się do aktywizacji lokalnego środowiska oraz większej integracji mieszkańców wsi Księginice – możemy przeczytać w Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich – Planie Odnowy Miejscowości Księginice na lata 2014-2025.

Szacunkowy koszt całej inwestycji określono na około 800 tys. zł, a budowę świetlicy zaplanowano na lata 2017-2020. Na pokrycie kosztów powstania budynku środki wyłoży gmina Trzebnica. Część inwestycji zostanie sfinansowana również ze środków zewnętrznych. Dodatkowo, zaplanowana inwestycja opiera się na przeznaczeniu świetlicy na Klub Dziecięcy

Warto dodać, że w skład inwestycji wchodzi również wyposażenie świetlicy w odpowiednie narzędzia dydaktyczne, między innymi w sprzęt komputerowy z łączem internetowym oraz oprogramowaniem dydaktycznym, co ma pomóc w wspieraniu pod względem edukacyjnym najmłodszych z Księginic.

Do końca sierpnia firmy mogą zgłaszać swoje oferty do przetargu.

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here