Powstanie kanalizacja i przepompownia wody

357

Gmina Zawonia znalazła się wśród 22 gmin i 7 spółek wodnych, które otrzymały w tym roku unijną dotację na budowę sieci wodociągowo-kanalizacyjnej.

O dofinansowanie projektów ubiegały się w tym roku aż 93 podmioty. Ostatecznie dotacje otrzymają 22 gminy i 7 spółek wodnych. Łączna wartość dotacji dla wszystkich beneficjentów z Dolnego Śląska to prawie 44 mln zł. Pieniądze na planowane inwestycje pochodzą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) na lata 2014-2020.

W ramach inwestycji planowo ma powstać 307 przydomowych oczyszczalni ścieków, zostanie wybudowanych prawie 48 km sieci wodociągowej i prawie 65 km sieci kanalizacyjnej. Wśród beneficjentów znalazła się również gmina Zawonia, która otrzymała promesę na dofinansowanie realizacji operacji budowy kanalizacji w Suchej Wielkiej oraz przepompowni wody w Tarnowcu w kwocie 1 685 270, 00 zł.

– Znaleźliśmy się w gronie nielicznych gminy, które otrzymały dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Środki te pozwolą na rozpoczęcie budowy sieci kanalizacyjnej w naszej gminie. To kolejna tak duża pomoc finansowa, która pozwala na rozwój gminy w wielu dziedzinach, jednocześnie realizując zadania tj. rozbudowa oświetlenia, remont urzędu czy budowa nowych odcinków dróg lub choćby dofinansowanie inwestycji, które powiat przeprowadza na terenie naszej gminy – poinformowała na swoim profilu facebookowym wójt Zawoni, Agnieszka Wersta.

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here