Park przy Podzamczu przejdzie lifting

206

W najbliższym czasie, otworzony niedawno park przy ul. Podzamcze zostanie odnowiony. Gmina pozyskała na ten cel spore środki.

Ostatnio sporo się w Obornikach Śl. zmieniło. Na rondzie, które pełni rolę miejskiego rynku, nasadzono nowe rośliny, ustawiono donice z kwiatami. Park przy ul. kard. Stefana Wyszyńskiego zyskał nowe nasadzenia, a altanka „grzybek”, na rogu ulic Paderewskiego i Trzebnickiej została odnowiona.

Tak jak zapowiadał Arkadiusz Poprawa, burmistrz Obornik Śl., obornickie parki „otwierają się”. Już jakiś czas temu zniknął stary i niebezpieczny mur okalający park od strony ul. Podzamcze i Trzebnickiej.

jak czytamy na stronie UM, teraz urzędnicy chcą przystąpić do prac związanych z odnową tego zakątka. W ramach tego działania w parku zostanie utworzona ścieżka edukacyjna pn. „Tropami czystego powietrza w gminie Oborniki Śląskie”,  zostaną zamontowane urządzenia edukacyjno-zabawowe, ławki oraz kosze na odpady i stoły do gry w szachy i w chińczyka. Nasadzone mają być także rośliny ozdobne.

„Na utworzenie ścieżki edukacyjnej otrzymaliśmy dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu w wysokości około 14 tysięcy złotych. Ponadto zostaną wyprodukowane gadżety związane z ochroną powietrza, które planujemy rozpowszechnić wśród mieszkańców Gminy. Zadanie zostanie zrealizowane jeszcze w tym roku. Całkowity koszt to ponad 18 tys. zł” – informują urzędnicy.

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here