Paliły się suche trawy i ściernisko

147
Zdjęcie poglądowe

We wtorek 22 sierpnia, o godz. 20.30 strażacy zostali wezwani do pożaru suchej trawy. Kiedy dojechali na miejsce, okazało się, że paliła się trawa w rowie, na obszarze około 10 arów. Strażacy zabezpieczyli miejsce i przy pomocy tłumic ugasili trawę. Akcja trwała niecałe 50 minut, a brało w niej udział 11 strażaków z 2 jednostek.

Dzień później, tuż po godz. 16 strażacy wyjechali do pożaru ścierniska. Tu pożar objął powierzchnię około 2 hektarów. Strażacy ugasili go podając wodę na zarzewia ognia, a resztę za pomocą tłumic. Pole zostało zaorane przez właściciela. Tym razem akcja trwała blisko godzinę, a uczestniczyło w niej 10 strażaków.
W czwartek 24 sierpnia o godz. 8 strażacy pojechali do Kotowic, gdzie w odległości około 100 metrów od rozdzielni gazu paliła się pryzma słomy. Akcja trwała blisko 2 godziny, a brało w niej udział 9 strażaków z 2 jednostek, między innymi z OSP Uraz. Strażacy zabezpieczyli miejsce i ugasili pożar wodą, a dogasili tłumicami. Spaliła się pryzma o wymiarach około 3×3 metry, a trawa spłonęła na obszarze około 5 arów.
W piątek 25 sierpnia, tuż po godz. 12  paliły się nieużytki w miejscowości Garbce. Akcja trwała około godziny, a brała w niej udział 1 jednostka składająca się z 4 ratowników. Tym razem spaliło się około 10 arów.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here