Nowe wnioski na MDM

162

Od poniedziałku, 8 sierpnia rozpoczęło się ponowne przyjmowanie wniosków na wsparcie w ramach programu Mieszkanie dla Młodych. Do rozdysponowania jest 67 milionów złotych.

Jak poinformowało Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, wznowienie naboru było możliwe dzięki nowelizacji przepisów dotyczących programu.

Wnioski będą przyjmowane na dotychczasowych zasadach. Osoby ubiegające się o dofinansowanie, muszą spełniać szereg warunków. Kredyt musi stanowić co najmniej 50 procent wartości zakupionej nieruchomości i być zaciągnięty na co najmniej 15 lat. Osoba, która zaciąga kredyt, nie może przekroczyć 35 roku życia. W małżeństwie granicę wiekową musi spełniać tylko jedna osoba, a rodzin wielodzietnych ten limit nie dotyczy.

Odpowiednie parametry musi spełnić również lokal. Mieszkanie nie może mieć więcej niż 75 metrów kwadratowych, a dom 110 metrów kwadratowych. Cena metra kwadratowego nie może też przekraczać określonych wartości. Są one ustalane dla poszczególnych miast.

Według analityków uruchamiana właśnie pula może się szybko skończyć. Ostatnia szansa na skorzystanie z dofinansowania będzie na początku przyszłego roku.

W styczniu Bank Gospodarstwa Krajowego uruchomi ostatnią pulę. Nie przekroczy ona 400 milionów złotych. Jednak dokładna wartość będzie znana dopiero jesienią.

Program Mieszkanie dla Młodych polega na dofinansowaniu kredytu mieszkaniowego. Państwowe pieniądze są przeznaczane na pokrycie jednej z transz pożyczki. Program funkcjonuje od 2014 roku.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here