Nocna siatkówka plażowa ma nowych mistrzów

155

W minioną sobotę na boisku żmigrodzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się III Nocny Turniej Piłki Siatkowej Plażowej o Puchar Burmistrza Gminy Żmigród. W siatkarskiej rywalizacji pod księżycem udział wzięło 8 par.

Siatkówka w Żmigrodzie od wielu lat żyje swoim aktywnym życiem, o które dbają lokalni miłośnicy tej odmiany sportu. W okresie jesienno – zimowym od blisko 10 sezonów można delektować się występami III-ligowego Ognia Żmigród. Natomiast w okresie letnim na stałe w kalendarz wpisały się już turnieje siatkarskiej plażówki rozgrywane w dzień i w nocy.

Minionej soboty żmigrodzki OSiR gościł siatkarzy, którzy rywalizowali systemem brazylijskim (drugi przegrany mecz powoduje odpadnięcie drużyny  turnieju). W gronie faworytów stawiono dwie pary: tryumfatorów sprzed roku, czyli reprezentantów Żmigrodu Mateusza Cichosza i Marka Wieczorka oraz drużynę z Oleśnicy Mateusza Płanetę i Mariusza Orczyka. Jak się okazało to właśnie te dwa zespoły dotarły do wielkiego finału, który ostatecznie wygrali oleśniczanie 2-0. W spotkaniu o 3 miejsce w całym turnieju ekipa z Wołowa Piotr Rewak i Konrad Jastrzębski pokonali innych przedstawicieli gospodarzy Damiana Dębowskiego i Dawida Urbana 2-0. W dalszej kolejności na miejscach 5-9 sklasyfikowani zostali Kamil Dąbrowicz i Paweł Duda (Rawicz), Maciej Buczek i Mariusz Balaszczuk (Zawonia), Kamil Przybyłek i Piotr Szerszeń (Rawicz) oraz jedyny żeński zespół w tej stawce reprezentujący gminę Żmigród Paulina Skrzypek i Izabela Sokołowska).

W uroczystej dekoracji wszystkich drużyn, która miała miejsce o 2 godzinie w nocy, udział wziął Przewodniczący Powiatowego Zrzeszenia LZS w Trzebnicy Aleksander Wroński, który rozdał efektowne nagrody, ufundowane przez organizatorów czyli gminę Żmigród oraz Zespół Placówek Kultury w Żmigrodzie.

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here