Mieli dwie plantacje konopi w mieszkaniach

361

Jak mówi Piotr Dwojak z trzebnickiej policji, funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali trzech młodych mężczyzn w wieku 24, 27 i 35 lat. Wszyscy to mieszkańcy naszego powiatu. Są podejrzani o przestępstwa narkotykowe.

 Policjanci uzyskali informację, że w jednym z mieszkań w miejscowości Szewce, może znajdować się nielegalna plantacja konopi. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić tą informację. Podejrzany mężczyzna był kompletnie zaskoczony widokiem policjantów. Podczas sprawdzania zajmowanych przez niego pomieszczeń mieszkalnych funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli 6 krzewów marihuany – mówi Piotr Dwojak i dodaje: – W toku dalszych działań zatrzymano jeszcze dwie osoby zajmujące się nielegalną uprawą marihuany. W mieszkaniu  kolejnego podejrzanego zabezpieczono 12 krzewów marihuany, a mężczyzna miał przy sobie amfetaminę w ilości 1,3 grama i susz marihuany w ilości 2,6 grama. Jego zatrzymany wspólnik miał przy sobie 2,7 grama amfetaminy.

Jak wyjaśnia policjant, teraz funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają okoliczności tej sprawy, ustalając m.in. źródło pochodzenia zabezpieczonych narkotyków, a także to, co zatrzymani zamierzali z nimi zrobić.

 Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. W przypadku, gdy sprawca zajmuje się ich handlem, kara ta może wzrosnąć nawet do lat 10 – przypomina Piotr Dwojak.

 

1 KOMENTARZ

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here