Kolejne sukcesy młodej pływaczki

93

Dzielnie łączy treningi i zawody sportowe z nauką w szkole, a do tego cały czas zbiera kolejna trofea – Ola Kochańska z Zawoni, po raz kolejny stanęła na najwyższym podium.

Ola, 9 – letnia utalentowana pływaczka z Zawoni, odniosła ostatnio kolejne sukcesy sportowe. Tym razem 30 lipca Ola wystartowała w XIV edycji Ogólnopolskich Mistrzostw Mazur w Pływaniu Długodystansowym na wodach otwartych.

Ola startowała w kategorii „Dziewczynki do lat 11 – stu ” na dystansie 200 m. Była najmłodszą uczestniczką tych zawodów i otrzymała z rąk wójta gminy Giżycko nagrodę specjalną dla najmłodszego zawodnika. W swojej kategorii, Ola w klasyfikacji końcowej zdobyła także I miejsce.

Przypomnijmy, że Ola Kochańska początkowo trenowała w trzebnickiej Hydrze, a w sierpniu 2016 roku rozpoczęła treningi w sekcji pływackiej BLACK AQUA w Krośnicach, gdzie trenuje do dziś.  Do tej pory, jej najważniejszymi sukcesami był udział w  Ogólnopolskich Zawodach Pływackich  Dzieci o Puchar KS WARTA, udział w zawodach w Poznaniu, gdzie była bliska zdobycia III miejsca w swojej kategorii wiekowej, udział w Międzyszkolnych Zawodach Pływackich o Puchar Kocich Gór i Doliny Baryczy, na których zajęła trzykrotnie I miejsce, czy  II Integracyjne Zawody Pływackie o Tytuł Mistrza Doliny Baryczy, w których Ola startowała w maksymalnej ilości konkurencji i za każdym razem zajmowała najwyższe miejsce na podium.