Harcerska Akcja Letnia za nami

95

Tegoroczny obóz odbywał się w dniach od 1 do 16 lipca i jak co roku nie zabrakło oryginalnych tematyk. Tym razem uczestnicy wcielali się w rolę: Galów Asterixa i Obeliksa, magów ze szkoły Harrego Pottera, powstańców z Powstania Warszawskiego, samurajów z dalekiego wschodu, żołnierzy z wojsk specjalnych czy chociażby leśnych ludzi.

Funkcje komendantów poszczególnych podobozów pełnili: pwd. Hanna Grobelna, pwd. Łukasz Żukowski, pwd. Adam Nowak, hm. Paulina Muszyńska, pwd. Marta Trawińska i phm. Adrian Opałka.

Poza codziennym życiem obozowym nie zabrakło także chrztów, ślubów, oraz wędrówek dalszych i tych bliższych. Nad całością jak zawsze czuwała świetnie wyszkolona kadra instruktorska z Hufca Powiatu Trzebnickiego pod przewodnictwem Komendanta Hufca – hm. Mirosława Uruskiego, a także obsługa medyczna, kucharska i kwatermistrzowska. Tak wielkie przedsięwzięcie nie mogłoby się odbyć bez wsparcia finansowego Władz Samorządowych Gmin ze Żmigrodu, Prusic, Milicza i Zawoni, oraz Ministerstwa Obrony Narodowej, którym za pomoc składamy serdeczne podziękowania.

A już od września startuje kolejny rok harcerski, w którym na harcerzy czekają kolejne wyzwania.

Z harcerskim pozdrowieniem Czuwaj!

pwd. Grzegorz Uram

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here