Cygański folklor w Obornikach Śląskich

102

W dniu 20 sierpnia odbył się w Obornickim Ośrodku Kultury rewelacyjny koncert w wykonaniu cygańskiego zespołu „Vanessa & Sorba”. Grupa zawodowych muzyków zaprezentowała międzynarodowy folklor cygański, stare pieśni, romanse, czardasze i taniec. Sala Ośrodka Kultury wypełniła się po przysłowiowe brzegi. Koncert obejrzało ok. 250 osób .

Zespół koncertuje ponad 30 lat w uznanych miejscach w Polsce i Europie. W 1988 r. nagrał płytę na żywo z najlepszym zespołem niemieckich cyganów Titi Winterstein Quintett pt.”Djinej tu kowa Ciro live mit „Vanessa & Sorba”, która zajęła pierwsze miejsce w USA w kategorii Jazz-Folk. W 1997 roku grupa zajęła pierwsze miejsce i nagrodę publiczności na Festiwalu „Złote Tężnie” w Ciechocinku. W 2005 roku Sorba jako wirtuoz gitary cygańskiej został mianowany „Królem Cygańskiej Gitary”`na Międzynarodowym Festiwalu Romskim w Ciechocinku. Od 2008 roku grupa często występuje na znanym Festiwalu „Sziget” w Budapeszcie, odnosząc kolejne sukcesy.

Oglądając zaprezentowany program mogliśmy tylko potwierdzić talent i kunszt muzyczny zespołu. W kolorowych strumieniach świateł grupa prezentowała się imponująco. Publiczność oczarowana koncertem owacyjnie przyjęła grupę, a bisom nie było końca.

Zespołowi serdecznie gratulujemy całokształtu międzynarodowej muzycznej kariery. Publiczności dziękujemy i zapraszamy na kolejne wydarzenia do nas.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here