Zmiana przy by-pasach

177

Ostatnio przez kilka godzin zamknięty był fragment drogi powiatowej pomiędzy Prusicami a Obornikami Śl. (jadąc przez Kopaszyn i Kuraszków). Jak się okazało, miało to związek z pracami przy by-passach.

Kilka dni temu kierowcy jadący z Prusic do Obornik Śl. kierowani byli przez Golę, ponieważ fragment drogi przy by-passie, przed miejscowością Kopaszyn był zamknięty. Jadąc w kierunku Goli należało natomiast przejechać przez nowy wiadukt, którym będziemy podróżować po oddaniu drogi S5 (wiaduktem przejedziemy nad „ekspresówką).

Jak powiedziała nam Magdalena Szumiata, z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, czasowe (kilkugodzinne) zamknięcie drogi powiatowej 1330D (Kopaszyn) i puszczenie ruchu drogą 1348D (Wilkowa) spowodowane było układaniem warstwy ścieralnej  trasy głównej przecinającej by-pass tymczasowej organizacji ruchu.

– W przypadku przejazdu służb ratowniczych pracownicy kierujący ruchem zostali poinformowani o dopuszczeniu przejazdu przez Kopaszyn. Objazd został uzgodniony z Zarządem Dróg Powiatowych i miał charakter incydentalny. Planowane jest puszczenie ruchu na obiekt w Kopaszynie, jednak najpierw Wykonawca musi uzyskać pozwolenie na użytkowanie – powiedziała Magdalena Szumiata i dodała, że jeśli będzie znała szczegóły kolejnych zmian w ruchu, będzie o nich na bieżąco informować.

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here