Wybór fotografa ślubnego – na co zwrócić uwagę?

155

Ślub to bardzo ważne wydarzenie dla każdej młodej pary. Wybór sukni ślubnej, ustalenie menu, zaproszenie gości – to nie lada wyzwanie. Ten najpiękniejszy dzień w życiu należy uwiecznić, dlatego niezwykle istotne jest znalezienie odpowiedniego fotografa, który sprawi, że wspomnienia z dnia ślubu zostaną z nami na zawsze. Jak dokonać trafnego wyboru?

Na rynku usług ślubnych panuje dziś bardzo duża konkurencja, nie inaczej jest z fotografami. Ranga wydarzenia powoduje, że

zdjęcia ślubne powinny być wykonane profesjonalnie,

dlatego warto skorzystać z usług fotografa z doświadczeniem, który oprócz kreatywności i dobrego smaku posiada także wiedzę techniczną i odpowiedni sprzęt, aby dobrze ustawić światło, jakość i ostrość zdjęć czy uchwycić wszystkie detale. Wybierając fotografa koniecznie trzeba sprawdzić, czy posiada on licencję na robienie zdjęć w kościele, w innym wypadku może się bowiem okazać, że ceremonii zaślubin nie uda się uwiecznić. Fotograf powinien dobrze znać miejsca, w których odbędzie się ślub i wesele. Nie bez znaczenia są również ukończone przez fotografa kursy, uzyskane certyfikaty czy członkostwo w zrzeszeniu fotografów ślubnych. Możemy być wtedy pewni usługi na najwyższym poziomie. Pamiętajmy jednak, że najlepszy fotograf to osoba, dla której fotografia to nie tylko praca, ale przede wszystkim ogromna pasja.

Gdzie znaleźć fotografa ślubnego?

Najlepiej jest zacząć od popytania o fotografa wśród znajomych, na pewno uda nam się znaleźć choć jedną osobę, która zna kogoś, kogo może nam polecić. Ważne w takim przypadku jest żeby umówić się z fotografem na oglądanie jego zdjęć z poprzednich ceremonii, pamiętając o tym, że każdemu co innego się podoba, a każdy fotograf ma swój indywidualny styl, który niekoniecznie będzie nam odpowiadał. Z tego powodu należy dokładnie obejrzeć portfolio fotografa i ocenić, czy zdjęcia podobają nam się wizualnie, czy są dobrej jakości i mają odpowiedni charakter oraz czy są zgodne z naszą wizją i oczekiwaniami.
Jeśli nie uda nam się znaleźć fotografa przez znajomych to warto sięgnąć do Internetu i poszperać po różnych branżowych portalach o tematyce ślubnej. Tam bardzo często można wyszukać fotografa z konkretnego województwa lub miasta i tak przykładowo szukając fotografa we Wrocławiu warto wejść np. na https://wedding.pl/fotograf-slubny/wroclaw.

Poszukiwania fotografa warto rozpocząć jak najwcześniej, gdyż najlepsi fotografowie potrafią mieć terminy zajęte na pół roku
do przodu.

Jeśli już zdecydujemy się na konkretną osobę to warto poznać wszystkie szczegóły dotyczące ceny za usługę i ustalić wysokość zadatku. Koniecznie należy się dowiedzieć, czy umowa będzie dotyczyć także sesji w plenerze, czy uwzględni również przygotowania do ślubu, w jakiej formie otrzymacie zdjęcia i jaki będzie czas oczekiwania, a także ustalić, w jakich godzinach fotograf będzie obecny na weselu i ile trzeba będzie dopłacić za ewentualne dodatkowe godziny jego pracy. Jeśli chcemy mieć większy wpływ na ostateczny wygląd zdjęć warto zapytać o możliwość wyboru prac do obróbki, a także uzgodnić miejsce wykonania zdjęć. Należy także na samym początku szczegółowo poinformować, czego oczekujemy i jakie zdjęcia podobają nam się najbardziej. Opisanie swojego stylu i określenie, jakie zdjęcia mają dla nas największe znaczenie jest kluczem do zadowolenia z efektów pracy fotografa.

Ostatnia kwestia to rzecz, o której wiele osób zapomina, a mianowicie podpisanie umowy z fotografem. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że fotograf wywiąże się ze wszystkich ustaleń.

Wybranie fotografa ślubnego, który uwieczni na zdjęciach najważniejszy dzień w naszym życiu nie jest łatwym zadaniem i jest to jedna z ważniejszych decyzji podczas planowania wesela. W końcu ślub wspomina się przez długie lata, zdjęcia muszą więc być najwyższej jakości i świetnie ukazywać piękno tej wyjątkowej chwili.

SPONSOROWANE
 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here