We Wrocławiu rusza jeden z największych europejskich turniejów piłkarskich

65

W piątek w stolicy Dolnego Śląska zabrzmi pierwszy gwizdek Wrocław Trophy – międzynarodowego turnieju dla dzieci i młodzieży. To trzecie największe tego typu zawody w Europie. W tym roku weźmie w nich udział 3 tysiące piłkarzy z 20 krajów. 

Wrocław Trophy jest częścią programu Euro-Sportring – fundacji non-profit, która od ponad 50 lat wspiera rozwój młodych piłkarzy w Europie. – To prawdziwe święto futboluNie ma drugiego turnieju w naszym kraju, w którym bierze udział tak wiele drużyn i sportowców z Polski i zagranicy. To także trzecie największe tego typu zawody na naszym kontynencie – podkreśla Krzysztof Kopertyński, dyrektor Wrocław Trophy. Tegoroczna edycja pozwoli porównać poziom umiejętności młodych zawodników z 20 krajów. To rekord w historii Wrocław Trophy. Niemcy będą reprezentowane m.in. przez młodzieżowe drużyny z Berlina czy Perleberg. Z Francji przyjadą sportowcy z Suresnes czy Dietwiller. W szwedzkich barwach zagra młodzież ze Sztokholmu. Rosję będzie reprezentować drużyna z Kaliningradu, Ukrainę z Charkowa, a Stany Zjednoczone ze stanu New Jersey (pierwszy kraj w historii turnieju spoza Europy). Dużą część stanowią polskie drużyny, między innymi Śląsk Wrocław, Parasol Wrocław, Football Academy Szczecin, Chrobry Głogów czy BKS Hetman z Białegostoku.

Mecze odbywać się będą od piątku do niedzieli (7-9 lipca) w godz. 9:00-19:00. Wydarzenie rozpocznie piątkowa Ceremonia Powitalna z licznymi atrakcjami dla kibiców (wrocławski Plac Solny, godz. 20:00). Spotkania finałowe zaplanowano na niedzielę (rozpoczną się o godz. 13:00). Podczas uroczystych ceremonii pod hasłem UEFA Respect każdy uczestnik zostanie uhonorowany medalem. Zwycięzcy otrzymają puchary oraz nagrody ufundowane przez sponsorów, czyli firmy Uhlsport, Sonda Sports oraz Black Point. Mecze i atrakcje są bezpłatne dla widzów.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here