Wakacyjne zabawy w gminie

111

Wakacje w pełni. To czas, który dzieci najchętniej spędzają z rodziną lub na zabawie z rówieśnikami. Jednak nie wszyscy rodzice mają możliwość cały wolny czas poświęcić dla swoich dzieci. Dla młodych mieszkańców gminy Wisznia Mała przygotowaliśmy obszerną ofertę wakacyjną. Nikt nie będzie narzekał na nudę.

W piętnastu miejscowościach Gminy Wisznia Mała organizowane są zajęcia wakacyjne o profilu opiekuńczo – wychowawczym odbywające się pod hasłem „Wakacjada dookoła świata”. Warsztaty organizowane są przez pełnomocnika wójta ds. profilaktyki uzależnień. Zajęcia cieszą się ogromnym zainteresowaniem, o czym świadczy duża liczba uczestników. Dzieci korzystają z wielu atrakcji przygotowanych z tej okazji. Każdy dzień rozpoczyna się od gier integracyjnych, planszowych oraz karcianych. Kolejnym punktem programu są zajęcia plastyczne gdzie zgodnie z tematyką dnia dzieci wykonują plakaty, maski, czarodziejskie dywany, mapy poszczególnych kontynentów itp. Po wykonaniu wyjątkowych manualnych prac następuje czas na gry i konkurencje sportowe, a także zabawy terenowe, które zawsze cieszą się największym zainteresowaniem. Podchody, poszukiwanie skarbu, zbijak, przeciąganie liny, to tylko niektóre ulubione gry uczestników półkolonii. Gdy nadchodzi czas zakończenia zajęć dzieci z utęsknieniem czekają na kolejne półkolonie wakacyjne.

Atrakcyjna ofertę również przygotował Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Wiszni Małej. Zajęcia odbywają się w każdy dzień roboczy aż do 11 sierpnia. W godzinach 10.00 – 14.00 dzieci biorą udział m.in. w: warsztatach multimedialnych, plastycznych, tanecznych, malarskich, ceramicznych, teatralnych, a także w projekcjach filmowych. Ważnym elementem lata z OKSiR-em są wycieczki, które najczęściej odbywają się w środy (m.in. wioska tematyczna w Kuraszkowie, Interaktywny Park Rozrywki i Edukacji „Rosenau”). A to nie wszystko, w planach jest również Piknik Wędkarski czy spotkania z muzyką.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here