W najkrótszą noc w roku

118

Stowarzyszenie „Źródło natury” z Rudy Żmigrodzkiej już kolejny raz zaprosiło do wspólnego poszukiwania kwiatu paproci w Noc Świętojańską.

Ruda Żmigrodzka to jedna z najpiękniej położonych miejscowości w naszym powiecie. Jak się okazuje, nie tylko przyroda sprzyja odpoczywaniu i relaksowaniu się w tej okolicy, ale mieszkańcy, którzy wspólnie podejmują różne przedsięwzięcia. Przykładem na doskonałą organizację może być impreza, organizowana już kolejny razy, z okazji najkrótszej nocy w roku.

Każdy, kto chciał na łonie natury świętować Noc Świętojańską, mógł przyjechać pod świetlicę wiejską, gdzie rozpalono ogromne ognisko.

Imprezę uświetniły występy lokalnych zespołów. Można było posłuchać muzyki w wykonaniu kapel:”Grodzisko”, „Zielona Łączka”, „Strupinianie”, „Trzy Dęby”, „Brzykowianie”, Klub Seniora ” Humorek” oraz „Dyszel”. Jak się okazało, muzyka zachęciła do tańca gości.

Organizatorzy zapewnili nie tylko wspaniałą atmosferę, ale zadbali także o „tradycyjne” obrzędy nocy: było plecenie wianków, a także szukanie kwiatu paproci.

 Jury wybrało jeden najpiękniejszy bukiet – wianek. Jego autorką okazała się Zofia Waścińska.

Jak na prawdziwej biesiadzie nie zabrakło domowego jedzenia. Dzięki temu, że imprezę prowadził najpopularniejszy w gminie prowadzący – Jan Cyraniak – nikt nie siedział i nie nudził się.

O organizację imprezy, a także o wszystkie szczegóły zadbała Krystyna Halat- prezes Stowarzyszenia ” Źródło Natury”, a także cała armia jej pomocników. Jak mówiła organizatorka, co roku na imprezę przyjeżdża coraz więcej osób.

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here