Uwaga kierowcy |Kolejne zmiany w organizacji ruchu na S5

1457

[AKTUALIZACJA]

Z uwagi na niesprzyjające warunku atmosferyczne (intensywne opady deszczu) wykonawca musiał zrezygnować z zaplanowanego przełożenia ruchu w dn. 11 i 12 lipca 2017r. 
O nowym terminie zmiany organizacji ruchu poinformujemy niezwłocznie.

Na 11 lipca, po godz. 14 zaplanowane zostało przełożenie ruchu na 800-metrowy fragment przyszłej drogi ekspresowej S5 w okolicach Będkowa.

W związku z tymi zmianami kierowcy jadący od strony Wrocławia będą wjeżdżać na nową jezdnię w okolicy skrzyżowania drogi krajowej nr 5 z drogą powiatową 1337D, a na odcinek DK5 zjadą powrotem tuż przed Będkowem.

Kolejna zmiana w organizacji ruchu wprowadzona zostanie w środę, 12 lipca, również po godz. 14, w miejscowości Kryniczno. W miejscowości zlikwidowany zostanie istniejący tam objazd. W związku z tym kierowcy, którzy jadą do i z Wrocławia kierować będą się „piątką” na wprost, przez nowo wybudowany wiadukt i dwa nowe ronda.

Dzięki tym zmianom firma Astaldi będzie mogła bezkolizyjnie poprowadzić brakujący odcinek drogi ekspresowej S5, która w tym miejscu przebiegać będzie pod wiaduktem „piątki”.

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad są to kolejne zmiany wprowadzane w ostatnich dniach przez generalnego wykonawcę trzeciego odcinka drogi S5 z Marcinowa do węzła Wrocław Północ.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here