Umowa na Park&Ride Skokowa podpisana

146

Burmistrz Miasta i Gminy Prusice Igor Bandrowicz wspólnie z Marszałkiem Województwa Dolnośląskiego Cezarym Przybylskim we wtorek 18 lipca 2017 roku podpisali w Urzędzie Miasta i Gminy w Prusicach umowę o dofinansowanie na realizację projektu „Park&Ride Skokowa”, na który to samorząd prusicki pozyskał 928 tys. zł z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020. Dzięki temu przy stacji kolejowej w Skokowej powstanie nowoczesny, komfortowy i bezpieczny parking wraz z miejscami postojowymi dla rowerów i motocykli.

Gmina Prusice planuje uporządkować teren wokół stacji kolejowej w Skokowej. Po jej obu stronach powstanie parking „Park&Ride”, na którym utworzone zostaną również miejsca postojowe dla rowerów i motocykli – „Bike&Ride”.

Nowe miejsca parkingowe dla podróżujących

Inwestycja ta obejmie zbudowanie 94 miejsc parkingowych, w tym 10 dla osób niepełnosprawnych oraz 4 wiat – 2 dla 40 rowerów oraz 2 dla 20 motocykli, co pozwoli utworzyć kolejne 60 miejsc postojowych. Ma powstać również nowy przystanek autobusowy oraz zostaną zmodernizowane istniejące dojazdy.

W ramach zadania zostanie również wykonana odpowiednia infrastruktura towarzysząca, w postaci zieleni oraz tablic informacyjnych z wiadomościami edukacyjnymi, co doda temu terenowi dodatkowych walorów estetycznych.

– Park&Ride w Skokowej to inwestycja, która ucieszy każdego mieszkańca naszej gminy. Stacja kolejowa w Skokowej jest jedyna stacją PKP na terenie Gminy Prusice, ważne, aby była miejscem przyjaznym dla podróżujących – podkreśla Igor Bandrowicz, Burmistrz Miasta i Gminy Prusice.

Samorząd prusicki otrzymał na realizację projektu „Park&Ride” Skokowa dofinansowanie w wysokości 85 % w kwocie 928 351,22 zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020. Planowane koszty całkowite projektu to ponad 1,1 mln zł. PKP Polskie Linie Kolejowe SA wyraziły zgodę na tę inwestycję oraz deklarują przekazanie Gminie terenu na własność. Budowa parkingów w Skokowej ma zostać ukończona w 2018 roku.

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here