Turniej wsi w strugach deszczu

118

Organizatorzy dali z siebie wszystko, a nawet jeszcze więcej, biorąc pod uwagę, że niemal do rozpoczęcia imprezy trwała budowa nowej sceny. Niestety, w tym roku igrzyska przygotowywane przez mieszkańców Rościsławic odbywały się w strugach deszczu.

Do tej imprezy przygotowywano się od dawna. A wszystko po to, aby Igrzyska Odnowicieli Dolnośląskiej Wsi wypadły jak najlepiej.

– Mamy nadzieję, że farba na scenie już wyschła, bo do ostatniej chwili była budowana. Wszystko jest przygotowane, czekamy tylko aż wyjdzie słońce i przyjadą wszyscy przedstawiciele wsi – mówiła na początku imprezy Martyna Ostaszewska, sołtys Rościsławic.
Niestety, co zabawa się rozkręcała i dzieci zaczynały bawić się z animatorką, to nad Słonecznikową Wieś” nadchodziła chmura i zrywał się wiatr. Pogoda nie sprzyjała zabawie, a goście co chwilę chowali się pod parasolami i wiatą.
– Mięliśmy przygotowanych mnóstwo atrakcji i niespodzianek, ale niestety pogoda spłatała nam figla i udało się zrealizować tylko część z nich – mówi sołtys.
Udało się natomiast przeprowadzić konkurs na najpiękniejsze i najsmaczniejsze ciasto z motywem słonecznika.
– Niezależna komisja uznała, iż I miejsce w konkursie zdobyła Barbara Tyrała, II miejsce Marta Ratajczak, a III miejsce przyznano Danucie Maślej, pozostałe ciasta zdobyły wyróżnienia. Ponadto uczestnicy imprezy mogli wziąć udział w rozgrzewce i meczu Odnowicieli Dolnośląskiej Wsi, obejrzeć ciekawy pokaz OSP, wziąć udział w animacjach i darmowych warsztatach rękodzielniczych, a także zobaczyć wystawę RetroTraktor – poinformowała Martyna Ostaszewska.
 Dziękujemy wszystkim gościom za udział w imprezie mimo fatalnych warunków pogodowych oraz wszystkim osobom, które zaangażowały się w organizację imprezy. Szczególne podziękowania należą się Rafałowi Kucharskiemu, Michałowi Pisuli oraz Łukaszowi Pietrzakowi, którzy pracowali do ostatnich godzin, by do imprezy powstała scena. Panowie, wykonaliście kawał dobrej roboty, doceniamy to i jesteśmy dumni, że mamy tak utalentowanych mieszkańców! – napisała na Facebooku pani sołtys.

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here