Trwa nabór na III turnus służby przygotowawczej

72
186336791

Wojskowa Komenda Uzupełnień we Wrocławiu prowadzi rekrutację na III turnus służby przygotowawczej na potrzeby korpusu szeregowych.

Czteromiesięczne szkolenie rozpocznie się 5 września 2017 roku, ale wnioski można składać już teraz. Po odbyciu szkolenia uzyskuje się prawo do posiadania stopnia wojskowego oraz tytułu żołnierza rezerwy. Służba przygotowawcza umożliwia wstąpienie do Narodowych Sił Rezerwowych wraz ze wszystkimi uprawnieniami i korzyściami z tego wynikającymi i daje szansę pełnienia służby w korpusie szeregowych zawodowych.
Służba przygotowawczą odbywać będzie się w ośrodkach szkolenia i w jednostkach wojskowych. Na ochotników czeka szkolenie podstawowe, które jest jednakowe dla wszystkich. Obejmuje teoretyczne i praktyczne zajęcia m.in. szkolenie strzeleckie, taktyczne, musztrę, zapoznanie z uzbrojeniem i wyposażeniem. W zależności od umiejętności żołnierzy można również skorzystać ze szkoleń specjalistycznych.
Jeśli masz obywatelstwo polskie, jesteś osobą pełnoletnią, masz uregulowany stosunek do służby wojskowej, nie byłeś/aś karany/a i posiadasz odpowiednią zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia służby, a co najważniejsze – chcesz związać swoje życie z mundurem, już teraz możesz złożyć wniosek do służby przygotowawczej.

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here