The Word Games Wrocław 2017 – pierwsze złoto dla Polski w Szymanowie

110

Za nami weekend pełen sportowych emocji. W dniach 21-23 lipca na lotnisku w Szymanowie można było podziwiać najlepszych zawodników na świecie, którzy rywalizowali w ramach tegorocznego The Word Games Wrocław 2017. Nasz reprezentant Wojciech Bógdał zdobył pierwszy złoty medal dla Polski!

Na lotnisku w Szymanowie zawodnicy z najwyższych miejsc światowego rankingu rywalizowali w trzech dyscyplinach sportów lotniczych: akrobacjach szybowcowych, sportach spadochronowych (Canopy Piloting) i slalomie motoparalotniowym. Same zawody były bardzo widowiskowe i zgromadziły liczną publiczność. Wśród przybyłych był m.in. wójt Jakub Bronowicki, który uczestniczył również w ceremonii otwarcia zawodów. Kibice mieli okazję obserwować umiejętności aktualnych i byłych Mistrzów Świata, Mistrzów Europy, którzy przybyli na zaproszenie Światowej Federacji Sportów Lotniczych.

W zawodach startowało łącznie 66 zawodników: w akrobacjach szybowcowych 12, w motoparalotniarstwie 18, a w spadochroniarstwie 36. Polskę reprezentowało siedmiu zawodników. Najlepiej wypadł Wojciech Bógdał, który wywalczył złoto w konkurencji motoparalotniarzy. Kolejny medal w tej samej konkurencji (brąz) zdobył Marcin Bernat. W tej konkurencji srebro zdobył reprezentant Tajlandii Kittiphop Phrommat.

W akrobatyce szybowcowej zwyciężył Węgier Ference Toto, natomiast w Canopy Piloting – Amerykanin Nicholas Batach.

W niedzielę, w ostatnim dniu zawodów, odbyła się uroczysta ceremonia rozdania medali. Zawody były bardzo emocjonujące i widowiskowe, pogoda zawodnikom sprzyjała, a dla kibiców była to wyjątkowa okazja do obejrzenia najlepszych zawodników z całego świata. Z całą pewnością ta część World Games na długo pozostanie w pamięci widzów.