Tajemniczy pożar fiesty

199

W sobotę 8 lipca, o godz. 2.20 w nocy strażacy zostali wezwani do pożaru auta. Kiedy dojechali na miejsce okazało się, że na poboczu drogi powiatowej stoi samochód osobowy, ford fiesta, który w całości był już objęty pożarem. W pobliżu auta nikogo nie było.

Strażacy zabezpieczyli miejsce i pianą zaczęli gasić płomienie. Gdy udało się opanować pożar, przeszukali wrak. Jak się okazało, wewnątrz auta na szczęście nikogo nie było. Przesunęli go w bezpieczne miejsce. Strażacy przeszukali okolicę, żeby sprawdzić czy na pewno nic się nikomu nie stało.

Akcja gaśnicza strażaków trwała ponad godzinę, a brało w niej udział 10 strażaków z 3 zastępów.
Jak powiedział nam Piotr Dwojak z trzebnickiej policji, kiedy funkcjonariusze dotarli na miejsce, strażacy prowadzili już akcję gaśniczą. Zaraz po przyjeździe wspólnie z ratownikami przeszukiwali okolice. – Po zdarzeniu ustaliliśmy właściciela samochodu. To kobieta mieszkająca we Wrocławiu. Sprawę przekazaliśmy wrocławskim funkcjonariuszom, którzy będą teraz wyjaśniać w jakich okolicznościach samochód się zapalił, a także komu kobieta użyczyła samochodu, w jakich okolicznościach doszło do spalenia. – podaje Piotr Dwojak.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here