Stypendia naukowe dla młodzieży szkolnej

171

Zakończył się kolejny rok szkolny. W tym roku, podobnie jak w poprzednich latach, zostały przyznane stypendia uczniom, którzy odnieśli największe osiągnięcia w roku szkolnym 2016/2017. Stypendia te są finansowane z dochodów własnych gminy, a przyznawane przez Komisję Stypendialną.

21 czerwca podczas uroczystej Gali Stypendystów, która odbyła się w „Galerii na zakręcie” w OKSiR w Wiszni Małej, z rąk Wójta Gminy Wisznia Mała Jakuba Bronowickiego stypendia odebrało prawie 150 osób. Na uroczystość przybyli oprócz wyróżnionych osób również ich rodzice i dziadkowie oraz dyrektorzy gminnych szkół wraz z nauczycielami.

Przyznano 164 stypendia w czterech kategoriach: za wybitne osiągnięcia naukowe, za bardzo dobre wyniki w nauce, artystyczne i sportowe. Za bardzo dobre wyniki w nauce stypendia odebrało 26 osób, za wybitne osiągnięcia naukowe 10 osób, za osiągnięcia sportowe 109 osób, a za osiągnięcia artystyczne 19 osób.

To wyjątkowe wydarzenie, jakim była Gala Stypendystów, podkreśliły występy szczególnie utalentowanych uczniów z naszej gminy. Zebrani wysłuchali gry na pianinie elektrycznym w wykonaniu Marii Grzegorczyk z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego z Szewc oraz utworów wokalnych w wykonaniu Angeliny Domaradzkiej ze Szkoły Podstawowej w Psarach, Justyny Masternak z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Wiszni Małej i duetu z włoskim repertuarem zaprezentowanego przez Aleksandra Drzazgę i Konrada Wielickiego z Zespołu Szkolnego w Krynicznie. Galę prowadzili pani Dyrektor SAPO Agnieszka Moździerz i Jan Samołyk pracownik OKSiR-u w Wiszni Małej.

Na zakończenie uroczystości wójt Jakub Bronowicki pogratulował wszystkim osiągniętych wyników oraz życzył radosnych i bezpiecznych wakacji.

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here