Startują Igrzyska Sportów Nieolimpijskich

190

The World Games – igrzyska sportów nieolimpijskich, po raz pierwszy zostały zorganizowane w 1981 roku i od tego czasu odbywają się nieprzerwanie. Tego lata, pierwszy raz odbędą się w Polsce, a organizatorem imprezy został Wrocław. Zawody zawitają również do miejscowości w naszym powiecie. Sprawdźcie gdzie i kiedy podziwiać będzie można sportowe zmagania.

Zawody rozegrane zostaną w dniach 20-30 lipca we Wrocławiu i miastach partnerskich. Dokładnie 26 lipca w Trzebnicy oraz w dniach 21-23 lipca na lotnisku w Szymanowie.

Podczas trwania zawodów, kibice będą mogli dopingować ponad 4000 sportowców z całego świata w 31 dyscyplinach sportów nieolimpijskich.

W środę, 26 lipca tereny Lasu Bukowego oraz Parku Zdrojowego w Trzebnicy staną się miejscem zmagań i rywalizacji najlepszych na świecie zawodników w biegu na orientację. W centrum miasta mieszkańcy będą mogli nie tylko podziwiać sportowców, ale także stać się częścią światowej sportowej imprezy roku The World Games 2017 i poznać dyscyplinę, która na całym świecie zdobywa coraz więcej miłośników.  Mapa, kompas, trzeźwa głowa i doskonała kondycja – to elementy wyróżniające zawodników startujących w biegach na orientację. Ich zadaniem jest nie tylko dotarcie do mety, ale także odnalezienie i zaliczenie po drodze wszystkich punktów kontrolnych. W Trzebnicy rozegrana zostanie rywalizacja na średnim dystansie ok. 6 km.

Mistrzów podniebnych akrobacji będzie można podziwiać podczas The World Games 2017 na terenach wrocławskiego aeroklubu w Szymanowie. Zawodnicy wystartują w trzech dyscyplinach sportów lotniczych. Mowa tu o akrobacjach szybowcowych czyli konkursie, który jest sprawdzianem umiejętności pilota podczas wykonywania zaplanowanego programu spektakularnych manewrów akrobacyjnych. Spadochroniarstwo, które jest klasyką The World Games i wchodzi w skład zawodów od 1997 roku oraz motoparalotnie, gdzie kierujący zawodnik ma za zadanie pokonać trasę slalomu, na której w określonych odległościach i układach stoją 12-metrowe pylony.

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here