SLD zwiera szeregi

260

Rada Powiatowa Sojuszy Lewicy Demokratycznej gościła w Obornikach Śląskich przewodniczącego Rady Dolnośląskiej SLD, Marka Dyducha i sekretarza Arkadiusza Sikorę.

Spotkanie odbyło się w zacisznym lokalu gastronomicznym, gdzie nieopodal gościli mieszkańcy. Nie przeszkadzało jedno drugiemu, bo jak powiedziano Sojusz Lewicy Demokratycznej nie ma nic do ukrycia, a wszelkie problemy pragnie rozwiązywać z mieszkańcami i dla mieszkańców.

Już na wstępie sekretarz Rady Powiatowej SLD Danuta Śmiałek poinformowała o rozdawaniu wśród mieszkańców Konstytucji RP. Ogólne opisano to zdarzenia tak: – Mieszkańcy chętnie przyjmowali poszczególne książeczki Konstytucji, choć bywali tacy, którzy stwierdzili, że ich to nie interesuje. Uznano jednak, że wiedza o konstytucji potrzebna jest każdemu, aby właściwie oceniał „majstrowanie” nad Trybunałem Konstytucyjnym i nad  sama konstytucją. 

Po wymianie zdań na temat sytuacji w powicie trzebnickim radny Sejmiku Dolnośląskiego Marek Dyduch poinformował o stanie partii w województwie, pracy sejmiku, współpracy z innymi ugrupowaniami i o planach dla SLD w najbliższym i dalszym okresie. Zaś Arkadiusz Sikora zachęcał obecnych do pracy z internetem i przygotowaniu szerszego grona członków do umiejętności pracy w internecie. Radzono  jak wstępnie przygotowywać się do nadchodzących wyborów samorządowych i współpracy z innymi partiami. Już ustalono że SLD do Sejmu pójdzie pod wspólnym sztandarem Lewica Razem, zaś do samorządów osobno.

SLD nie wyłącza żadnej partii czy organizacji lewicowej pragnącej współpracować i iść razem. Teraz chcemy budować wizerunek SLD jako partii odpowiedzialnej, pragnącej szerokiej współpracy na rzecz rozwoju Polski, przestrzegającej prawa i konstytucji.

 

3 KOMENTARZY

  1. PO opisywanych w Nowej wydarzeniach z powiatu w ostatniej kadencji wcale mnie to nie dziwi, to dla SLD szansa na wygraną

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here