Powiat zastawi nieruchomość?

290

Trzebnicki szpital powiatowy potrzebuje pieniędzy na bieżące funkcjonowanie. Powiat trzebnicki chce ustanowić hipotekę na jednej ze swoich nieruchomości, aby zabezpieczyć spłatę kredyty zaciągniętego przez szpital.

W najbliższy poniedziałek, o godz. 15, w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Powiatu. Jednym z punktów ma być wyrażenie zgody przez radnych, na ustanowienie hipoteki na jednej z powiatowych nieruchomości, aby zabezpieczyć spłatę kredytu zaciągniętego przez Szpital im. św. Jadwigi Ślaskiej. Z dokumentów wynika, zabezpieczenie ma zostać ustalone na kwotę 2 mln zł.

Jak powiedział nam Mariusz Misiuna, dyrektor placówki, nie chodzi o żadną nieruchomość, która wchodzi w skład szpitala. Jak sprawdziliśmy, chodzi o działkę wielkości 3.3804 ha, która położona jest w Rościsławicach, przy ul. Polnej. 
– Pieniądze zostaną przeznaczone na bieżące funkcjonowanie szpitala – powiedział nam Mariusz Misiuna.
Szczegółowa sytuacja finansowa na pewno będzie omawiana na poniedziałkowej sesji. Przed podjęciem decyzji radni na pewno będą chcieli wiedzieć na co zostaną wydane 2 mln zł. Jak zaznaczono w projekcie uchwały, zaciągnięcie zobowiązania jest zgodne z programem naprawczym szpitala.

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here