Pływające fontanny pojawią się na „stawach”

453

Pierwsze informacje dotyczące montażu kolejnych atrakcji na terenach trzebnickich stawów pojawiły się na stronie gminy w połowie listopada 2016 roku. Wtedy to okazało się, że kilka dni wcześniej odbyły się pierwsze testy pływających fontann multimedialnych. Teraz rozstrzygnięto przetarg na montaż urządzeń.

Jak zapowiadano jeszcze w listopadzie, ubiegłego roku, fontanny na stałe zagościć miały na trzebnickich stawach już od wiosny, termin ten jednak znacznie się przesunął.

Według założeń fontanny zlokalizowane mają zostać w pobliżu trzebnickiej wyspy, na ostatnim stawie. A zamontowane zostaną – jedna fontanna typu „zmienne obrazy wodne”, wyposażona w kilka dysz wodnych oraz jedna fontanna typu osiem strumieni, z ośmioma dyszami kumulująco – jednostrumieniowymi. Dodatkowo obie fontanny podświetlone będą światłami LED.

Gmina Trzebnica na realizację zadania zamierzała przeznaczyć 217 tys. zł. Do przetargu na montażu pływających fontann zgłosiła się tylko jedna firma, która jednocześnie została wybrana jako realizator inwestycji. Mowa o firmie LPI Serwis Tomasz Grajek z Konina, która zaoferowała cenę brutto w wysokości 216 tys. zł. 

Co ciekawe wybrany oferent stwierdza, że czas dostawy sprzętu potrwa 7 dni. Okres gwarancyjny obejmował będzie fontanny przez 36 miesięcy, a czas reakcji w przypadku usterki, to 48 godzin.

Fontanny działać będą cyklicznie, tak by w razie potrzeby, można było je wyłączyć np. podczas organizowanych zawodów wędkarskich.

Co ciekawe koszt dwóch fontann, które ozdobić mają trzebnicki staw, w porównaniu z tą z Obornik Śl. zdumiewa. Obornicka fontanna kosztowała bowiem 40 tys. zł. Miejmy tylko nadzieję, że nowoczesne, cenne ozdoby zostaną odpowiednio zabezpieczone przed ewentualną kradzieżą, bo jak pokazała sytuacja oborniczan, ukraść można nawet fontannę.

 

PODZIEL SIĘ

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here