Nie nazbierali na fontannę

574

Oborniczanie nie nazbierali potrzebnych 40 tys. zł, żeby kupić nową fontannę. Choć akcja zakończyła się niepowodzeniem, to włączyło się w nią wiele osób. Czy to oznacza, że fontanna nie wróci już na swoje miejsce?

Przypomnijmy, że fontanna na stawie przy ul. kard. Stefana Wyszyńskiego w Obornikach  Śl. cieszyła mieszkańców zaledwie przez 3 tygodnie. W nocy z soboty na niedzielę, (13/14 maja) ktoś ukradł fontannę. Urzędnicy zgłosili sprawę na policję i czekają na ustalenia miejscowych funkcjonariuszy.

Jak się jednak okazuje, do chwili obecnej policjanci nie zdołali ani namierzyć sprawców brawurowej kradzieży, ani też odzyskać fontanny.

Sprawa jest trudna, bo jak to zwykle bywa „nikt nic nie widziała ani nie słyszał”. Co gorsza, nie dość, że nie ma żadnych świadków kradzieży, to jeszcze w miejscu, gdzie zainstalowano fontannę nie było monitoringu.

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej, zapytany o sprawę kradzieży wodotrysku burmistrz Arkadiusz Poprawa odpowiedział, że na razie policja nie ma dobrych wiadomości: – Nie wiadomo, kim był sprawca czy sprawcy kradzieży, a do chwili kiedy policja nie zamknie postępowania, my nie otrzymamy stosownego dokumentu, nie możemy występować do firmy odszkodowawczej o wypłatę. Sprawdziliśmy i możemy ubiegać się o odszkodowanie z ogólnej polisy – poinformował burmistrz.

Niedługo po zdarzeniu oborniczanie, którzy byli zbulwersowani zuchwałą kradzieżą założyli specjalny profil facebookowy –  zrzutka na fontannę. Do zebrania było 40 tys. zł. Niestety Zrzutka zakończyła się niepowodzeniem.

 Wszyscy fantastyczni ludzie, którym zależało na odkupieniu fontanny otrzymają zwrot wpłaconych pieniędzy. Zgodnie z regulaminem zrzutka.pl zwrot będzie pomniejszony o 3 zł. (opłata za przelew). 

Tak łatwo się nie poddamy i spróbujemy jeszcze innych sposobów, aby fontanna wróciła na swoje miejsce. Trzymajcie kciuki – brzmi wpis internetowy.

Czy i kiedy fontanna znów będzie zainstalowana na stawie przy ul. kard. Stefana Wyszyńskiego? Tego nadal nie wiadomo.

 

PODZIEL SIĘ

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here