Nerwowa atmosfera na gminnych komisjach

200

Podczas drugiego posiedzenia Komisji Rewizyjnej (już w nowym składzie), po raz kolejny panowała bardzo nerwowa atmosfera. Nieprzyjemne dialogi i krzyki zdominowały całe posiedzenie.

Podczas obrad komisji znów było gorąco. Nastroje podgrzewała nie tylko wysoka temperatura na zewnątrz, ale również nerwowa atmosfera, którą powodowały nieprzyjemne zwroty i dyskusje. W związku  z licznymi pytaniami radnej Beaty Kowalskiej do nowego Regulaminu Prac Komisji Rewizyjnej, radni sporo czasu poświęcili na ich omówienie. Właśnie w tym czasie powstało wiele spięć. Radne Beata Kowalska i Anna Szczepańska, prosiły także o wyjaśnianie nieprecyzyjnych dla nich zwrotów, które znalazły się w treści zapisów. Jednak pozostali radni nie przychylali się do ich uwag i albo wstrzymywali się od głosu, albo głosowali przeciw proponowanym zmianom.

 Zdenerwowany postawą radnej Kowalskiej i jej pytaniami był zwłaszcza przewodniczący komisji, Sławomir Dąbrowski, którego podobnie, jak podczas poprzedniego posiedzenia, wielokrotnie uspokajała obecna wójt Zawoni, Agnieszka Wersta. Przewodniczący zapytany na przykład o sposób wybierania zespołów do przeprowadzenia konkretnych kontroli powiedział:

Będę się starał wyznaczać 3-osobowe podzespoły z członków komisji Rewizyjnej do kontroli. Jeżeli Pani będzie bardzo chciała uczestniczyć w kontroli, do której nie będzie Pani zapisana, zwał, jak zwał, bo co bym nie powiedział, będzie zaraz źle interpretowane, zostanie to poddane pod głosowanie Komisji Rewizyjnej (…) Nie będę zachodził w problem, co sobie pani radna Kowalska wymyśliła – informował przewodniczący.

Dla radnej odgórnie ustalanie, kto będzie brał udział w danej kontroli, było niedopuszczalne. Twierdziła, że skład mógłby być ewentualnie proponowany, ale nie narzucany. Kwestii spornych było całe mnóstwo i dlatego też posiedzenie upłynęło pod znakiem nerwowych dialogów. Przewodniczący podniesionym głosem, momentami krzycząc, wielokrotnie „uspokajał” radną  Kowalską, która proponowała wniesienie poprawek do nowego regulaminu prac komisji. Ta, wielokrotnie zwracała uwagę, że nie życzy sobie, aby radny podnosił na nią głos.

Najbliższe kontrole

Na samym końcu posiedzenia, radni ustalili  plan pracy na najbliższy czas, wyłączając z kontroli miesiące urlopowe. Po wakacjach zaplanowali skontrolować między innymi Gminny Ośrodek Kultury i Bibliotekę oraz świetlice na terenie gminy, przyznane dotacje, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej czy  kontrolę Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska we Wrocławiu.

Jak prace będą się odbywać i czy pojawią się dalsze kontrowersje wokół sposobu wybierania zespołów kontrolnych, zobaczymy po wakacjach. Jak na razie, zapowiadana przez przewodniczącego Dąbrowskiego chęć „dobrej współpracy” wśród członków komisji, gdzieś się „ulotniła”.

 

5 KOMENTARZY

 1. W Zawoni wójt ze swoją ekipą zdemontowała Radę Gminy i Komisję rewizyjną. Postawiła na buractwo, które ślepo wypełnia jej polecenia. Dno.

  • No cóż,są ludzie i ludziska!Nam przytrafiło się to drugie w osobie wójta i części radnych.Naprawimy błąd.Na chamstwo ,butę i kłamstwa nie ma zgody.Radny Dąbrowski jest tego najlepszym przykładem!!Wstyd ,że taki typ zasiada w Radzie Gminy ,że wybraliśmy go.Sodówka mu do głowy uderzyła,ale myślę,że tak szybko jak „wszedł na wyżyny „to jeszcze szybciej z nich spadnie a upadek okaże się bardzo bolesny.Jego nie daje się ani oglądać ani słuchać-dno !!!Pani wójt też pokazała swoje prawdziwe oblicze i sądzę,że nigdy więcej taka hipokrytka i kłamczucha nie będzie piastowała tego stanowiska w naszej gminie.

 2. Czekam na nastepny odcinek tej komisji. Może jakiś Ani Mru Mru albo Moralny Niepokój skecz z tego ukręcą. Pan przewodniczący ma coraz większy fan klub. Tak trzymać ,jeszcze jakiś tatuaż by się przydał i łańcuch.

  • Jako mieszkanka mam nadzieję,że otworzyły nam się oczy na to jak pracują radni,pani wójt i co im przyświeca w tej pracy,czym się kierują i jakie są ich priorytety.Wbrew pozorom nie jesteśmy „burakami”jak to się niektórym wydaje i jak chcieliby nas widzieć, nie damy sobą manipulować.Potrafimy ocenić , docenić i należycie wybrać w przyszłości.Ja osobiście wyciągnęłam wnioski i wiem na jakie cechy zwracać uwagę wybierając radnych i wójta.

 3. Fraszka prawdę powie:
  ” Niby – szara eminencja.
  W gruncie rzeczy – szara gęś.
  Na tego samego dygnitarza
  Dwie są rzeczy, które czynią pana
  Typ społeczny o wartości wzoru:
  Brak poczucia własnego komizmu,
  Brak poczucia cudzego humoru.”

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here