Na podbój Dolnego Śląska

118

Chór SUTW „Atena”, pod dyrekcją Pani Ewy Skubisz, od początku roku 2017 koncertował podczas Przeglądów Pieśni Chóralnej na terenie Dolnego Śląska, a także uświetniał uroczystości, które odbyły się w naszym mieście.

W rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja i w Święto Matki Boskiej Królowej Polski chór „ATENA” z Obornik Śl. wystąpił podczas Mszy św. w intencji Ojczyzny w kościele św. Judy Tadeusza i Antoniego Padewskiego, a następnie wraz z młodymi wykonawcami ze Studia Piosenki OOK zaśpiewał Hymn Polski w czasie uroczystości przy obelisku.

W dniu 10 maja 2017 chór „Atena” wziął po raz pierwszy udział w VII Przeglądzie Piosenki Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Świdnicy, gdzie motywem przewodnim była „Piosenka Filmowa”. W Przeglądzie wzięło udział 7 zespołów z dolnośląskich UTW. Nasz chór zaprezentował piosenki z filmów: „Nad Niemnem”, „Anna German”, i „Zapomniana melodia”.

Kolejnym wydarzeniem był udział w X Przeglądzie Dorobku Artystycznego Seniorów w Lubaniu. Na ten przegląd zgłosiły się kabarety, zespoły wokalno – instrumentalne, chóry i grupy taneczne reprezentujące 8 organizacji senioralnych z Dolnego Śląska, w tym UTW z Obornik Śl. Celem tego spotkania była integracja seniorów, zaprezentowanie ich dorobku artystycznego, pasji i talentów.

Oprócz chóru „Atena” w tym Przeglądzie wziął także udział nasz kabaret „To i Owo”, który zaprezentował skecz pt „U lekarza”, natomiast chórzyści wykonali pieśni: „Za Niemen”, ” Oj nasi jadą” i „W mojem ogródecku”. Przy gromkich brawach i żywiołowej reakcji widzów nasze zespoły błyszczały jak najpiękniejsze klejnoty. Na zakończenie otrzymaliśmy puchar, dyplomy i słodką nagrodę.

Nasz występy to również udział w obchodach XI Dni Obornik Śląskich. Dostąpiliśmy zaszczytu zainaugurowania tego wydarzenia. Wykonaliśmy utwór „Pokolenia”- pieśń o Obornikach Śl., następnie piosenki ludowe: „Oj nasi jadą”, „W mojem ogrodecku” oraz kilka utworów muzyki rozrywkowej: „Tango Milonga”, „Cicha woda”, „Żeby szczęśliwym być”, „Hallelujah”, „Ach jak przyjemnie” i wraz z naszym solistą Emilem Sołtyńskim zaśpiewaliśmy włoską piosenkę ” Funiculi, Funicula”.

Z podobnym repertuarem chór „Atena” wystąpił w niedzielę dnia 11 czerwca 2017 r podczas Pikniku zorganizowanego przez Parafię JT i AP oraz SP nr 3 w Obornikach Śl. Scenę muzyczną wypełniły także zespoły młodzieżowe, piosenkarki ze Studia Piosenki przy OOK, młodzież szkolna. Celem pikniku była integracja międzypokoleniowa, uczestnicy świetnie bawili się przy muzyce, grali w gry planszowe i tańczyli z wodzirejem.

Na zakończenie roku akademickiego chór „Atena” uświetnił swoim występem Mszę św. -sprawowaną m.in. w intencji Wykładowców i Słuchaczy UTW. Chór zaprezentował pieśni: „Panie przyjdź”, „Maryjo śliczna Pani”, „Uwielbiam Imię Twoje Panie”, a wraz z wiernymi wyśpiewano „Panie dobry jak chleb”.

Nadszedł czas wakacji, a wraz z nim przerwa w zajęciach. Wszyscy słuchacze spotkają się ponownie podczas inauguracji kolejnego roku akademickiego.

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here