Koncerty z jubileuszem

125

Aż 15 zespołów ludowych, wystawcy, lokalni producenci i rękodzielnicy, a także wystawa starych traktorów – to wszystko można było zobaczyć podczas sobotniego, II Przeglądu Zespołów Ludowych, który odbył się na „Moim Rynku” w Obornikach Śl.

Impreza rozpoczęła się od Mszy św. w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa, a potem uczestnicy przeglądu przeszli na plac targowy. A tu czekał już przygotowany jarmark produktów lokalnych. Można było kupić domowe wypieki, rękodzieło, biżuterię czy wyroby z drewna.

Wielkim zainteresowaniem dzieci i dorosłych cieszyło się stoisko RetroTraktora. Kto chciał, mógł poczuć się jak rolnik – zasiąść za kierownicą starego traktora. Dzieciaki z wielkim zaangażowaniem mieliły kukurydzę, a członkowie RetroTraktora opowiadali o swoich maszynach (w najbliższą sobotę będą na Turnieju Sołtysów i Rad Sołeckich w Kuraszkowie).

Na obornicki przegląd zaproszono 17 zespołów. Na scenie mieli pojawić się: Malwy, Jeleniogórzanie, Marzenie, Dobromierzanie, Błękitne Kamizelki, Kulinianie, Smolniczanie, Podolanie, Bogdanki, Kunice, Cicha Woda, Swojacy, Sasanki, Jarzębina, Kostomłocianie, Trzy Dęby, a także szanowni jubilaci – Zespół Jana Boduszka.

Jubileusz 35-lecia

Przy okazji przeglądu, swój okrągły jubileusz obchodziła Kapela Jana Boduszka z Siemianic. Tuż po rozpoczęciu części oficjalnej na „Moim Rynku” imprezę otworzył Arkadiusz Poprawa, burmistrz Obornik Śl. Na scenie pojawili się także Jacek Sołtys, zastępca dyrektora wydziału obszarów miejskich Urzędu Marszałkowskiego, oborniccy radni, Julita Zaprucka, dyrektor wydziału kultury urzędu marszałkowskiego, Halina Muszak, dyr OOK, Aleksandra  Durkalec – Rzepka, dyr OSiR-u, a także Jan Boduszek. To właśnie jemu obecni składali gratulacje, a także podziękowania. Julita Zaprucka wręczyła Kapeli Ludowej Jana Boduszka z Siemianic srebrną odznakę „Zasłużonego dla Dolnego Śląska”

– OOK składa gratulacje. Pielęgnowanie i kultywowanie ludowego muzykowania oraz pięknej tradycji kultury ludowej zasługuje na docenienie i wyróżnienie. Przez te wszystkie lata wiele razy dawaliście koncerty w Obornickim Ośrodku Kultury, uczestniczyliście w wydarzeniach kulturalnych o szerokim zasięgu. Zdobywaliście tam nagrody i wyróżnienia. Kapela reprezentowała i promowała naszą gminę – podkreślała Halina Muszak. warto dodać, że ośrodek kultury przygotował specjalną wystawę dokumentującą 35-lecie pracy zespołu.

Po występach ludowych, przy których bawiła się spora część publiczności na scenie pojawił się zespół Uniwersalni, przy którym bawiono się do późnych godzin nocnych.

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here