Kolejne zmiany w przepisach dotyczących praw jazdy?

145

Raz zdany egzamin na prawo jazdy nie daje gwarancji, że po jakimś czasie nie upomni się o Ciebie WORD. Okazuje się, że rząd planuje wprowadzenie zmian, według których kierowcy mieliby być egzaminowani… co roku. Na szczęście tylko z teorii.

Zmiany w sposobie egzaminowania i wykorzystywania w praktyce późniejszej wiedzy mają być wprowadzone na pewno, ale jak zaznaczają eksperci – ich zakres może być nieco inny, jak się to przedstawia obecnie.

Obecnie kandydat, aby uzyskać uprawnienia do prowadzenia pojazdu, podchodzi do dwóch egzaminów państwowych: teoretycznego oraz praktycznego. Pierwszy sprawdza znajomość przepisów i pośrednio, technikę prowadzenia / obsługi samochodu, drugi natomiast skupia się na umiejętnościach wykonywania zadań egzaminacyjnych.

Według planów rządu proponowane zmiany zakładać będą, że możliwe by było uczenie się teorii tylko w ośrodkach szkolenia kierowców. Jednak nie jest to najpoważniejszy zamiar – egzamin dla nowych kierowców miałby się odbywać co 12 miesięcy… obowiązkowo! Jeżeli kierowca do niego nie przystąpi, nie będzie mógł kierować samochodem.

Czy planowane zmiany wejdą w życie i kiedy miałoby to nastąpić? Tego jeszcze nie wiadomo.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here