Jawny – TAJNY – przetarg. Czy gmina ukrywa za ile sprzedała stadion, targowisko i halę? [FILM]

623

Sprzedaż stadionu, targowiska i hali sportowej przy ul. Kościelnej firmie leasingowej, to sprawa, która od kilku tygodni wzbudza wiele kontrowersji.

Gmina, która jest już pokaźnie zadłużona, postanowiła sprzedać swoje cenne aktywa, w tak zwanym leasingu zwrotnym. Chodzi o to, że gmina sprzedaje nieruchomości firmie, ale jednocześnie zawiera umowę ich odkupienia. Oczywiście odkupienie następuje po dużo wyższej cenie, bo przecież firma musi zarobić. Dla gminy ważne jednak jest to, że dostanie pieniądze, których jej brakuje na rozpoczęte inwestycje, a jednocześnie wykup będzie realizowała w ratach.

Inną sprawą jest podstawa prawna przetargu. Gmina sprzedaje w trybie ustawy o gospodarce nieruchomościami, ale przecież, tak naprawdę to zakupuje usługę leasingu. Czy zatem nie powinna tego robić na podstawie innych przepisów? Ten wątek będziemy jeszcze sprawdzać.

Tymczasem, otwarcie ofert nastąpiło 19 lipca, o godzinie 9.00. W salce zebrała się komisja przetargowa z przewodniczącym Andrzejem Podsiadło. Przypomnijmy, że była to jawna część przetargu. To co stało się po chwili, było wręcz niezrozumiałe.

Więcej na temat przetargu w aktualnym wydaniu NOWej gazety

1 KOMENTARZ

  1. Oh i ta profeska podczas montażu. Aż dziw bierze że nie nakręciliście co robi pod stołem.
    BTW – edycja w movie maker ?

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here