Inwestycje naszym celem

156

Wakacje to tradycyjnie czas remontów i prac budowlanych w szkołach oraz intensywnych prac inwestycyjnych w całej gminie Wisznia Mała. Od początku wakacji przeprowadzamy remonty w szkołach, ogłosiliśmy przetarg na rozbudowę szkoły w Psarach oraz remontujemy drogi.

Od początku wakacji w szkołach trwają prace remontowe. To najlepszy czas na odświeżenie wnętrz przed powrotem uczniów i nauczycieli. W tym roku prace remontowo – konserwatorskie są prowadzone w trzech szkołach.

W Zespole Szkół w Krynicznie modernizowane są sanitariaty na parterze i I piętrze. Zostaną położone nowe płytki ceramiczne na ścianach oraz nowa posadzka, zostaną wymienione urządzenia sanitarne, armatura sanitarna, pomieszczenia zostaną wyposażone w lustra, nowe podajniki ręczników i mydła. Oprócz tego malowane są ściany i sufity oraz wymieniane oświetlenie. Sala gimnastyczna nabierze blasku dzięki cyklinowaniu i lakierowaniu parkietu wraz z malowaniem linii boiskowych oraz malowaniem lamperii ściennych.

W Szkole Podstawowej w Wiszni Małej trwa remont w przyziemiu budynku. Podnoszony jest standard wykończenia szatni i sali rekreacyjnej. Usuwane są okładziny gipsowo-kartonowe i istniejące tynki, a w ich miejscu nakładany jest tynk renowacyjny. Ponadto wykonywana jest zabudowa rur centralnego ogrzewania na ścianach, montaż na posadzce wykładziny PCV, wymiana drzwi i oświetlenia. W przyziemiu zostało również wygospodarowane pomieszczenie dla pielęgniarki szkolnej.

Natomiast w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Szewcach remontowany jest korytarz i wiatrołap na parterze budynku. Są malowane ściany i sufity, lamperia oraz stolarka drzwiowa.

14 lipca ogłosiliśmy przetarg nieograniczony na rozbudowę Szkoły Podstawowej w Psarach. Już pod koniec przyszłego roku uczniowie będą korzystać z nowoczesnej przestrzeni szkolnej. Dofinansowanie na ten cel w wysokości prawie 800 tys. zł uzyskaliśmy ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (projekt pn. „Rozbudowa Szkoły Podstawowej w Psarach, gmina Wisznia Mała). Projekt zakłada wybudowanie połączonego z obecnym nowego budynku wyposażonego w: 4 przestronne sale szkolne wraz z niezbędnym zapleczem, w tym doskonale wyposażonymi pracowniami przedmiotowymi; stołówkę; pokój nauczycielski; oraz nowoczesną i multifunkcjonalną salę gimnastyczną wraz z zapleczem sportowym hol główny z częścią administracyjną.

Termin składania ofert to 31.07.2017 r.

Planowane rozpoczęcie prac budowlanych to III kwartał 2017 roku, a zakończenie – IV kwartał 2018 r.

Na początku lipca zakończył się remont ulicy Lipowej w Ligocie. Droga uzyskała nową nawierzchnię bitumiczną o długości ok. 280 m na odcinku pomiędzy drogą krajową nr 5, a drogą powiatową (ul. Prosta) w Ligocie Pięknej wraz z istniejącymi zjazdami oraz utwardzeniem poboczy. Wartość wykonanych robót to ponad 100 tys. zł.

Z kolei w Strzeszowie trwa przebudowa ulicy Mienickiej, która jest kontynuacją zadania z 2016 r., w którym to wykonano odwodnienie drogi oraz przebudowano sieć wodociągową. Obecnie jest wykonywana nowa nawierzchnia bitumiczna na długości ok. 200 m i szerokości 5 m, jednostronny chodnik z kostki betonowej oraz miejsca postojowe. Wartość robót wyniesie prawie 375 000 zł. Planowany termin zakończenia robót: października 2017 r.

Oprócz trwających inwestycji zamierzamy realizować kolejne zadania, na które uzyskaliśmy dotacje w ostatnim czasie. Z budżetu

Województwa Dolnośląskiego w ramach konkursu Odnowy Dolnośląskiej Wsi otrzymaliśmy dotację na realizację projektu pn. „Zagospodarowanie terenu parku przypałacowego w Wiszni Małej„. Projekt zostanie zrealizowany do końca 2017 r. i obejmie odnowę oraz budowę alejek parkowych, montaż urządzeń siłowni zewnętrznej, ławek parkowych, a także oświetlenia parkowego. Dzięki temu piękny park przy pałacu w Wiszni Małej nabierze życia dając mieszkańcom miejscowości atrakcyjne miejsce do wypoczynku i rekreacji.

Termin realizacji – 2017 rok

Całkowity koszt zadania = 126 540,14 zł

Dofinansowanie = 30 000,00 zł

Uzyskaliśmy również dofinansowanie na projekt edukacyjny dedykowany najmłodszej grupie – przedszkolakom. W ramach projektu pn. „Nowoczesne przedszkole w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wiszni Małej i Ligocie Pięknej” zaplanowaliśmy zakup mebli, wyposażenia multimedialnego, zabawek oraz urządzeń do placu zabaw przy obiekcie w Ligocie Pięknej. Ponadto przewidzieliśmy realizację zajęć dodatkowych dla dzieci o rozmaitej tematyce: taneczne, korekcyjno-kompensacyjne, gimnastyka korekcyjna, robotyka (dla starszaków), język angielski, logopedyczne. Niewątpliwie atrakcyjne będą także wycieczki do ciekawych miejsc, takich jak Afrykanarium, Park Dinozaurów, Park Bajek, kino i teatr.

Termin realizacji – lata 2017-2018.

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here