Gimnazjaliści czytają

91

Inicjatywa społeczna „Cała Polska czyta dzieciom” pierwszy raz została zorganizowana w 2001 roku. Kampania miała przede wszystkim promować systematyczne i codzienne czytanie dzieciom. W tym roku w ogólnopolską kampanię zaangażowali się między innymi gimnazjaliści z Trzebnicy.

W dnia 8 czerwca 2017 uczniowie klasy 1B z Powiatowego Gimnazjum Sportowo -Językowego w Trzebnicy, wraz ze swoją wychowawczynią, Lucyną Lasotą, na zaproszenie uczniów z Powiatowego Zespołu Specjalnych Placówek Szkolno -Wychowawczych w Trzebnicy, włączyli się w organizację ogólnopolskiej kampanii Cała Polska czyta dzieciom, która w tym roku zorganizowana została na podstawie powieści popularnej szwedzkiej pisarki Astrid Lindgren pod tytułem Dzieci z Bullerbyn.

To wielkie czytelnicze święto rozpoczęła opowieść Lisy, ośmioletniej dziewczynki, mieszkanki Zagrody Środkowej, która przedstawiła pozostałych bohaterów książki. Nasi koledzy i koleżanki z klasy oraz dwie uczennice z klasy 3AG, Zuzanna Kozicka oraz Magdalena Góral, mieli przyjemność wystąpienia w charakterze pozostałych bohaterów tej niezwykłej powieści, a później pełnili funkcję sędziów w poszczególnych konkurencjach.

– Dwaj nasi koledzy z klasy, Bartłomiej Oświęcimski oraz Jan Kędra, czytali fragmenty  Dzieci z Bullerbyn, by podpowiedzieć publiczności, czego będą dotyczyły kolejne konkurencje. Każdy z uczestników  otrzymał drobny upominek.

O oprawę muzyczną zadbały dwie uczennice klasy 1BG, Izabela Prędkiewicz oraz Karolina Kudroń, które zagrały najpopularniejszą melodię pochodzącą z filmu o przygodach niezwykłych dzieci z Bullerbyn. Trening piłkarski dla uczniów Powiatowego Zespołu Specjalnych Placówek Szkolno – Wychowawczych poprowadzili: Jakub Pancerz, Bartłomiej Oświęcimski oraz Dominik Gabrych z Powiatowego Gimnazjum Sportowo – Językowego w Trzebnicy.

– Na koniec naszego spotkania udaliśmy się na wspaniały poczęstunek przygotowany przez uczniów Powiatowego Zespołu Specjalnych Placówek Szkolno – Wychowawczych. Wszyscy miło spędziliśmy czas i długo będziemy wspominali te piękne chwile.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here