Biegowe szaleństwo w Prusicach

59

Początek lipca, to czas, kiedy Prusice świętowały dni swojego miasta. Już po raz 7. było to nie tylko święto pełne muzycznych gwiazd, ale również sportowo – biegowych emocji.

10-kilometrowy Bieg Trzech Wież bije rekordy i to nie tylko te popularności! W tym roku padł również rekord frekwencji. Bieg ukończyło łącznie 517 biegaczy.

Punktualnie o 11 Burmistrz Miasta i Gminy Prusice Igor Bandrowicz dał sygnał, po którym oficjalnie wystartował 7. Bieg III Wież.

Od samego początku tempo biegu dyktował Damian Walczak, który ostatecznie z dużą przewagą został zwycięzcą 7. Biegu III Wież. 10 kilometrową trasę (z atestem PZLA) pokonał z czasem 33:01. Z ponad 2 minutową stratą na mecie zameldowali się Paweł Pelc oraz Damian Jarecki. Wśród kobiet zwyciężyła Anna Zajączkowska z czasem 41:13. Za nią uplasowały się Agnieszka Górniak-Antkowiak oraz Monika Lachowska. Chwilę po godzinie 12 faktem stało się, że 517 osób na mecie ustanowiło nowy rekord frekwencji.

Na mecie na każdego czekał pamiątkowy medal, woda oraz jabłko. Gdy zawodnicy już ochłonęli czekał na nich jeszcze posiłek regeneracyjny, a część zawodników po biegu chłodziła się w specjalnie na ten dzień przygotowanym basenie z lodem, kolejni wrócili do biura biegu, gdzie znajdowały się natryski.

Po 13:30 rozpoczęła się ceremonia dekoracji najlepszych zawodników. Nowością w tym roku była klasyfikacja drużynowa, w której miejscowa drużyna Athletics Team Prusice nie dała szans gościom, wygrywając całą klasyfikację. Za nimi uplasowali się Strzegomska Dwunastka i Oborygeni.

Bieg Trzech Wież z roku na rok coraz mocniej wpisuje się jako obowiązkowy punkt w kalendarzu biegaczy. Impreza cieszy się coraz większym zainteresowaniem, nie tylko biegaczy z województwa dolnośląskiego, ale również z całej Polski i zagranicy. Dopisują kibice, przyjeżdżają turyści z dziećmi i mieszkańcy powiatu.